تعداد بازدید : ۱۰۵۷
کد خبر : ۱۷۷۳۷۶
۲۰ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۹
طی هفته‌ای که گذشت قیمت شمش سرب در بورس فلزات لندن به بالاترین رقم طی 3 ماه قبل رسید، علت این افزایش قیمت را سیاست‌های زیست‌محیطی سخت‌گیرانه دولت چین و کاهش تولید شمش سرب در این کشور می‌دانند، هر چند روند شاخص ارزش دلار آمریکا نیز طی این هفته بر این رشد قیمتی، کمک به‌سزایی کرد. در مجموع باید گفت طی چند ماه اخیر قیمت شمش سرب بیش از هر عاملی متأثر از سیاست‌های اقتصادی ایالات متحده آمریکا و سیاست‌های دولت چین بوده است.
به گزارش بورس نیوز، نمودار 1، قیمت نقدی و موجودی شمش سرب در انبارهای بورس فلزات لندن طی یک ماه اخیر از هشتم ماه مِی تا هشتم ماه ژوئن را نشان می‌دهد. همان‌طور که در نمودار 1 پیداست، در روز پایانی معاملات هفته پیش‌تر یعنی جمعه 1 ژوئن میزان موجودی شمش سرب در انبارهای بورس فلزات لندن به 133 هزار و 475 تن رسیده بود. با شروع هفته معاملات، یعنی روز دوشنبه 4 ژوئن موجودی شمش سرب با 0.5 درصد رشد به 134 هزار و 200 تن رسید. در روزهای بعد موجودی شمش سرب در انبارهای بورس فلزات لندن نزولی داشت و این روند نزولی تا پنج‌شنبه 7 ژوئن ادامه یافت و موجودی شمش سرب در این انبارها به 132 هزار و 850 تن رسید. در روز پایانی معاملات موجودی شمش سرب با اندکی افزایش به 132 هزار و 900 تن رسید. در مجموع طی این هفته موجودی شمش سرب در انبارهای بورس فلزات لندن کاهش 0.43 درصدی را تجربه کرد.

همان‌طور که در نمودار 1 مشاهده می‌کنید، قیمت شمش سرب در انبارهای بورس فلزات لندن طی این هفته روند افزایشی داشت. در روز ابتدایی معاملات هفته گذشته یعنی دوشنبه 4 ژوئن قیمت شمش سرب در بورس فلزات لندن که 2 هزار و 428 دلار به‌ازای هر تن بود، در روز بعد قیمت شمش سرب با 3.1 درصد افزایش به 2 هزار و 510 دلار به ازای هرتن رسید که این قیمت بیشترین مقدار پس از فوریه 2018 بود. این روند افزایشی تا روز پنج‌شنبه 7 ژوئن نیز ادامه یافت و قیمت شمش سرب در این روز به بالاترین سطح قیمتی در 3 ماه گذشته، یعتی 2 هزار و 545 دلار به ازای هر تن رسید. با این حال، در روز پایانی معاملات یعنی جمعه 8 ژوئن مجدد قیمت شمش سرب در بورس فلزات لندن با افت 3.0 درصدی به 2 هزار و 468 دلار به ازای هر تن رسید. در مجموع قیمت شمش سرب نسبت به روز پایانی معاملات در هفته پیش خود  رشد 1.7 درصدی داشت.

به گزارش فلزات آنلاین، افزایش قیمت شمش سرب که طی هفته جاری رخ داد را باید ناشی از کاهش تولید شمش سرب در چین دانست که علت این امر سخت‌گیری‌ سازمان‌های زیست‌محیطی این کشور بود که موجب کاهش تولید در این کشور شد. کاهش تولید شمش سرب در چین زمینه افزایش واردات این کشور و رشد جهانی قیمت شمش سرب را فراهم کرد که بر بازارهای بورس فلزات لندن نیز اثر گذاشت. در روز پایانی معاملات، قیمت شمش سرب در بورس فلزات لندن کاهش پیدا کرد که این امر بیش از هر عاملی ناشی از افزایش شاخص ارزش دلار آمریکا بود.


ناشناس
ESTONIA
۱۲:۰۸ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۱
فسرب چه خبر مدیر عامل داره چه میکنه الان تو این بحثهای دلاری وبحثهای جهانی فلزات داره چی می گذره در فسرب!!!!!!!!!!!! ؟؟؟؟؟ناظر بورس داره چه کار می کنه ؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!
ناشناس
ESTONIA
۱۲:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۱
به نظر شما توی این اوضاع دلار ونرخهای جهانی فلزات این قدر سود برای فسرب خیلی خیلی خیلی کم نیست ؟؟؟؟به نظر سود خیلی کم اعلام شده ؟؟؟؟دلیلش چیه ؟؟؟!!!!!!!!
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: