تعداد بازدید : ۱۲۰۸
کد خبر : ۱۷۷۴۴۹
کارشناس بازارسرمایه در گفت‌وگو با بورس‌نیوز گفت:
۲۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۰
کارشناس بازار سرمایه گفت: بورس در شرایط مناسبی برای سرمایه‌گذاری قرار گرفته و سرمایه‌گذاران می‌توانند سهم‌های مناسب با قیمت‌های عالی را از بازار بیابند تا بستر سرمایه‌گذاری خود را بسازند.
نادر جزایری مدیرعامل کارگزاری بهین‌پویا در گفت‌وگو با خبرنگار بورس‌ نیوز درخصوص ورود نقدینگی جدید به بازارسرمایه تاکید کرد: سرمایه‌گذاران جذب بازارهای زودبازده و سودده می‌شوند و امروز شاهد ورود سرمایه و نقدینگی به بازار سکه و ارز هستیم امانباید فراموش کرد که بازار سکه دارای حباب فراوانی بوده و سرمایه‌گذاری در آن باعث ایجاد ارزش‌افزوده نخواهد شد بنابراین باید با تزریق سرمایه به محیط‌های واقعی سرمایه‌گذاری باعث خالی شدن حباب در دیگر بازارها باشیم.

وی ادامه داد: ورود سرمایه جدید به اقتصاد نیازمند شفاف‌سازی بوده و بورس کشور بسترمناسبی برای سرمایه‌گذاری در محیط کسب‌وکار شفاف است.

جزایری افزود: : اما دولت نیز باید در راستای تزریق شفافیت به اقتصاد گام‌های اساسی را برداشته تا فضای ملتهب سرمایه‌گذاری در کشور بهبود پیدا کند.

کارشناس بازارسرمایه با اشاره به اینکه باید شرکت‌های ارزنده و سودده وارد این بازار شوند، تاکید کرد: متاسفانه اوراق بدهی تمامی منابع بازارسرمایه را بیرون کشیده که شرکت‌های بورسی را متضرر کرده است ؛ بسیاری از شرکت‌های بورسی اگر سرمایه خود را به دلار و سکه تبدیل کنند، سود بیشتری را می‌برند که اصلا ورود به این فضا در شرایط فعلی توصیه نمی‌شود.

جزایری افزود: باید برای ورود و سرمایه‌گذاری در بورس کشور شفاف‌سازی و فرهنگ‌سازی در دستور کار قرار بگیرد زیرا تمایل مردم برای حفظ ارزش نقدینگی تنها به سمت سکه جذب شده و چندان تمایلی برای سهام های خوب وجود ندارد.

کارشناس بازار سرمایه تصریح کرد: امروز بورس کشور در شرایط مناسبی قرار دارد و با کمی آشنایی سرمایه‌گذاران، می‌توانند سهم‌های مناسب با قیمت‌های عالی را از بازار بیابند تا بستر سرمایه‌گذاری خود را بسازند.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: