تعداد بازدید : ۱۲۸۶
کد خبر : ۱۷۷۴۵۱
کارشناس بازارسرمایه در گفت و گو با بورس نیوز مطرح کرد؛
۲۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۹
کارشناس بازار سرمایه با تایید ورود نقدینگی جدید به بازار سرمایه وآغاز دور جدید رشد شاخص ها گفت: چنانچه دولت نتواند نقدینگی سرگردان در بازارهای فرعی سرمایه گذاری را کنترل کند، ورود شاخص به کانال 140 هزار واحدی بعید نیست.
محمد رضا سرافراز مدیر عامل کارگزاری آگاه در گفت و گو با بورس نیوز اظهار کرد: وعلی رغم اصرار و تاکید دولت بر کنترل تورم و اجرای سیاست های مبادلات ارزی، نقدینگی فراوانی به سمت بازارهای ارز، طلا و مسکن حرکت کرده و این مسئله موجب تورم در جامعه شده است.

وی ادامه داد: در چند روز اخیر این تاثیر تورمی در بازار سرمایه آشکار شده وشاهد افزایش قیمت گروه های خاصی در بورس بوده ایم و این افزایش قیمت ها به منزله آن است که به لحاظ ارزش های جایگزینی باید در انتظار رشد در قیمت شرکت های بورسی و شاخص کل باشیم.

مدیر عامل کارگزاری آگاه افزود: پیش بینی دستیابی رشد شاخص کل تا ارتفاع 140 هزار واحد کمی زود است اما بعید نیست چرا که چنین رویدادی بستگی به مسایل بین المللی تاثیر گذار بر اقتصاد ما دارد

وی گفت: در شرایط فعلی، آینده مبادلات پولی و تجاری به شدت مبهم بوده و با توجه به سیاست کنترل نرخ ارزاز سوی دولت، قضاوت در این خصوص هنوز زود است.

وی در پایان خاطر نشان کرد: در صورتی که دولت نتواند نرخ ارز را کنترل کند،دستیابی به شاخص 140 هزار واحدی دور از ذهن نیست.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
دستور قالیباف به شرکت بورس: "شستا" را سریع تعیین تکلیف کنید
براساس قانون بازار اوراق بهادار بازگشایی و توقف نماد‌ها بر عهده بورس‌ها است، وظیفه سازمان بورس و اوراق بهادار، صیانت از حقوق سهامداران و نظارت بر بورس‌ها است.