تعداد بازدید : ۳۰۰۱
کد خبر : ۱۷۷۴۶۳
مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت کربن ایران برگزار شد؛
۲۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۴
در مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت کربن ایران که با حضور 60.83 درصدی سهامداران و نیز اعضای هیات مدیره این شرکت رسمیت یافت به ازای هر سهم سهامداران 640 ریال سود تقسیم شد.
به گزارش خبرنگار بورس نیوز، شکور شمس مدیرعامل شرکت کربن ایران با اشاره به ظرفیت تولید تایر در این کارخانه گفت: میزان تولید در کارخانه لاستیک بارز کردستان در سال ۹۶ برابر با ۲۶۲ هزار تن بوده که طبق پیش‌بینی‌ها باید این میزان تولید با افزایش 32هزارتنی روبه‌رو شود تا حجم تولید به ۲۹۴ هزار تن تایر برسد.

وی ادامه داد: از سوی دیگر، میزان واردات تایر در سال ۹۶ نیز معادل ۱۱۳ هزار و ۵۱۲ تن بوده که نسبت به سال ۹۵ حدود ۱۰ درصد با رشد همراه بوده است.

شمس با اشاره به اینکه ظرفیت تولید و میزان تولید دوده صنعتی در جهان به ترتیب ۱۷٫۴ و ۱۴٫۲ میلیون تن است، افزود: میزان تولید کربن بلک در کشور در سال ۹۶ معادل ۱۲۹ هزار و ۲۴۶ تن بوده که شرکت کربن ایران با تولید ۳۷,۷۲۸ تن، سهم ۲۹ درصدی از مقدار تولید کل کشور داشته است.
شمس خاطرنشان کرد: واردات دوده صنعتی در سال ۹۵ و ۹۶ به ترتیب ۲۲۰۰ و ۳۳۰۰ تن و صادرات کربن نیز ۱۸,۸۰۰ و ۴۲,۰۰۰ تن بوده است.

مدیرعامل کربن ایران افزود: شرکت برای سال ۹۷ مقدار تولید و فروش را ۳۸,۰۰۰ تن و فروش داخلی و صادراتی را به ترتیب ۲۷,۰۰۰ و ۱۱,۰۰۰ تن پیش بینی کرده است.

وی ادامه داد: مبلغ فروش داخلی و صادراتی نیز به ترتیب ۱,۲۴۷,۴۰۰ و ۴۹۶,۳۲۰ میلیون ریال پیش بینی شده که این به این معناست که شرکت نرخ فروش دوده صنعتی داخلی و صادراتی را به ترتیب ۴۶٫۲ و ۴۵٫۱ میلیون ریال پیش بینی کرده است.

شمس خاطر نشان کرد: مقاصد صادراتی شرکت عمدتا ترکیه، هند، امارات و پاکستان است و ارز دریافتی شرکت نیز عمدتا دلار است.

لازم به ذکر است که در ابتدای این مراسم حميد ديانت‌پي به‌عنوان رئیس مجمع، یاسر بذرگر و معصومه ملاصالحي در سمت ناظر و یزدان نادری نیز به‌عنوان منشی مجمع انتخاب شدند.آشنایی با شرکت کربن ایران

شرکت کربن ایران در سال 1352 به منظور تامین کربن بلاک مورد نیاز صنعت تایرو لاستیک با مشارکت صاحب نام ترین تولیدکننده کربن جهان، شرکت کابوت آمریکا با ظرفیت سالیانه 16000تن آغاز به کار کرد  و در سال 1373 با احداث واحدی جدید ظرفیت اسمی خودرا به 36000تن افزایش داد.

شرکت کربن ایران در سال 1374 به شرکت سهامی عام تبدیل شد و به گروه شرکت های سرمایه گذاری صنایع پتروشیمی پیوست و در حال حاضر یکی از شرکت های فعال در بازار بورس اوراق بهادار کشور است.

موضوع فعالیت شرکت:

کربن ایران در ابتدا باتولید چهار نوع(GRAD) کربن بلاک آغاز به کار کرد  و تاکنون با توجه به نیاز بازار امکان تولید دوازده نوع گرید کربن بلاک را دارد.

برنامه ها و چشم انداز وضعیت شرکت برای سال مالی آتی

1)    اجرای پروژه جابه‌جایی کارخانه
2)    تولید و فروش 38000تن محصول (داخلی و صادراتی) مطابق استاندارد ASTM
3)    بهبود فرآیندها، بهینه سازی منابع و توانمندسازی آنها در راستای افزایش بهره وری
4)    آموزش مستمر و ارتقاء آگاهی و صلاحیت کارکنان و توسعه منابع انسانی شایسته بعنوان ابزار اصلی پیشبرد شرکت

راهبردهای شرکت:

حفظ سهم بازار داخلی و نفوذ در  بازارهای جهانی در راستای چشم انداز سازمان با شعار کربن ایران، پیشرو در منطقه، نقش آفرین در جهان.

مروری بر جایگاه شرکت در صنعت و وضعیت رقابتی آن

شرکت کربن ایران به‌عنوان قدیمی ترین شرکت تولیدکننده دوده صنعتی، با وجود برخی مشکلات در این صنعت همچون تعرفه پایین واردات دوده و واردات بی رویه تایر به کشور همه ساله با داشتن بیشترین سهم از تولید و فروش دربازار داخلی اصلی ترین شرکت تولیدکننده می باشد و در سال های 86الی 88 با افتتاح کارخانه تولید دوده صنعتی سیمرغ و بهره برداری از فاز دوم شرکت دوده صنعتی پارس و کاهش ظرفیت تولید کارخانه های تایرسازی به کشور شرایط فروش شرکت کاملا رقابتی شده اما علیرغم این شرایط در سال 1396 نیز شرکت کربن ایران دارای بیشترین سهم از فروش و تولید داخلی بوده است.
این شرکت با صادرات 23 درصد از تولید سال 96 به بیش از 5 کشور جهان توانسته است علاوه بر افزایش صادرات نسبت به سال قبل جایگاه خودرا در بازارهای مصرف ارتقاء دهد.

وضعیت معاملات و قیمت سهام


گفتنی است در پایان مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت کربن ایران، شرکت فریور راهبرد به‌ عنوان بازرس و حسابرس قانونی و روزنامه دنیای اقتصاد بعنوان روزنامه کثیرالانتشار جهت درج آگهی های رسمی این شرکت انتخاب شد همچنین حق حضور اعضا غیر موظف هیات مدیره 12 میلیون ریال به شرط تشکیل حداقل یک جلسه درماه تعیین شد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: