تعداد بازدید : ۱۲۷۹
کد خبر : ۱۷۷۸۱۷
رییس هیئت مدیره کارگزاری سرمایه گذاری ملی در گفت و گو با بورس نیوز مطرح کرد؛
۰۵ تير ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۳
رییس هیئت مدیره کارگزاری سرمایه گذاری ملی، درخصوص نرخ سوددهی شرکت های خودروسازی در بازار سرمایه گفت: درصورتیکه روند تولید خودروسازان دچار مشکل نشود سوددهی این شرکت ها تداوم خواهند داشت.
مهدی مقدسی، در گفت و گو با بورس نیوز، درباره سوددهی شرکت های خودروسازی گفت: به‌طور طبیعی با توجه به آنکه بخشی از محصولات این شرکت‌ها با مواد اولیه وارداتی تولید می‌شود چنانچه خودروسازان در تامین ارز خود دچار مشکل نشوند و تولید آنها روند طبیعی داشته باشد به همان نسبت شرکت های بورسی وابسته به آنها نیز از سود بالایی برخوردار خواهند شد.

وی به روند کنونی سود سهام شرکت های بورسی نیز اشاره کرد و افزود: شرکت هایی مانند شرکت های فولادی و پتروشیمی که به خاطر صادراتی بودن محصولاتشان خریدار خارجی دارند و محصولات خود را به بازارهای بین المللی می فروشند در شرایط فعلی بازار فروش شان بیشتر خواهد بود.

مقدسی درپایان به سود سهام شرکت ها با تکنولوژی بومی اشاره و تصریح کرد: در بازار کنونی این شرکت ها نیز از سود خوبی برخوردار خواهند شد چراکه با بالا رفتن سود سهام شرکت های وابسته به آنها قیمت این محصولات نیز بالا می رود و این موضوع هم به نفع خریدار و هم به نفع سهامداران بازار سرمایه است.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: