تعداد بازدید : ۱۶۳۳
کد خبر : ۱۷۷۸۲۰
۰۵ تير ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۲
رشد 100 درصدی هزینه های مالی در سال 1396 ، از مهمترین دلایل کاهش سودآوری شرکت پارس خزر، با وجود افزایش درآمدهای عملیاتی نسبت به سال مالی قبل بوده است.
به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز،شرکت پارس خزر که از شرکت های تولید کننده لوازم خانگی است که در سال مالی 1396، علی رغم افزایش درآمدهای عملیاتی نسبت به مدت مشابه سال قبل، باز هم نتوانست گزارش امیدوار کننده ای را روانه بازار کند و با تعدیل منفی 13 درصدی سود هر سهم، به استقبال سال دشوار جاری رفت.برخی از مهمترین نکات صورت های مالی حسابرسی شده شرکت در سال مالی 1396، به شرح ذیل است:

• افزایش چشمگیر تولیدات محصولات سرمایشی و گرامایشی از 98.000 دستگاه در سال مالی 1395 به 178.000 دستگاه در سال 1396، اگر چه باعث افزایش محسوس میزان درآمدهای شرکت شد اما با توجه به حاشیه سود ناخالص در حدود 4 درصدی این محصولات، تاثیر ملموسی در سود عملیاتی این شرکت نداشته است.

• از طرفی افزایش حاشیه سود فروش غذاسازها به عنوان اصلی ترین و پرفروش ترین محصول شرکت از 12 درصد به 22 درصد در سال مالی 1396، از مهمترین دلایل افزایش سود عملیاتی شرکت در این سال است.

• رشد 100 درصدی هزینه های مالی در سال 1396 ، از مهمترین دلایل کاهش سودآوری شرکت پارس خزر، با وجود افزایش درآمدهای عملیاتی نسبت به سال مالی قبل بوده است که به نظر می رسد با توجه به شرایط موجود در سال جاری این روند افزایشی خواهد بود.

• بخش عمده ای از سود خالص شرکت مربوط به درآمدهای غیر عملیاتی شرکت بود که این موضوع نشان دهنده سود خالص بی کیفیت شرکت در سال گذشته است. البته این شرکت در سال مالی 1395 نیز در حدود 141 میلیارد ریال سود غیر عملیاتی شناسایی کرد که بیش از 30 درصد از آن همانند سال 1396، مربوط به فروش سرمایه گذاری ها است که فاقد توضیحات لازم در صورت های مالی است.
رامین آرتی
ROMANIA
۱۰:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۵
خبر سوخته دست مردم ندید ..... الان که رشد خوبی داشته این خبر چه معنا میده ؟ چرا گزارش دیروز که فروش سه ماهه شرکت مشخص شد و نسبت به سال گذشته بالای هفتاد درصد رشد داشته را نمیگید ؟ به وظیفه حرفه ای خودتون پایبند باشید
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: