تعداد بازدید : ۱۵۰۴
کد خبر : ۱۷۷۹۲۶
۱۱ تير ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۳
آنچه از صورت های مالی حسابرسی شده و عملکرد سال مالی 1396 شرکت کارخانجات مخابرات ایران در نماد لکما مشهود است، ادامه روند ناامیدکننده این شرکت در سال گذشته و حتی سال های آتی است.
به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز،اگر چه درآمدهای شرکت که عمدتا مربوط به فروش محصولات، لوازم و قطعات و درآمدهای حاصل از خدمات در سال مالی 1396 از رشدی 10 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل برخوردار بوده است اما افزایش چشمگیر هزینه های مالی در این سال منجر به تحقق سودی نا امید کننده گردید.

اگر چه شناسایی درآمدهای بی کیفیت عملیاتی و غیر عملیاتی این شرکت در سال 1396، از دلایل اصلی عدم زیاندهی این سهم بود اما تکرار نا پذیر بودن این درآمدها، یکی از ریسک های سرمایه گذاران در سال جاری خواهد بود .

شناسایی درآمد حاصل از مصالحه با شرکت ZTE ،( یعنی همان شرکتی که با پادرمیانی دولت چین و نرمش آمریکا، بخشی از تحریم های این شرکت به دلیل مبادلات تجاری با ایران بخشیده شد) به مبلغ 83 میلیارد ریال، درآمدی تکرار ناپذیر در سال جاری خواهد بود.

شناسایی 87 میلیارد ریال ، سود بی کیفیت و دارای ابهام فروش سهام شرکت ایران خودرو فارس در قبال بدهی سود سهام پرداختی به شرکت سرمایه گذاری آتیه دماوند نیز از دیگر ریسک های عدم تکرار در سال مالی جاری است.

لازم به ذکر است که تقریبا تمام قطعات اولیه و مورد نیاز فعالیت های شرکت، قطعات وارداتی از کشور چین بوده و این موضوع از بزرگترین ریسک های شرکت در صورت اعمال تحریم های سنگین آمریکا علیه ایران است.


برچسب ها: مخابرات حسابرسی
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: