تعداد بازدید : ۱۸۱۰
کد خبر : ۱۷۷۹۶۵
۱۳ تير ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۷
در حالی که اکثر شرکت های تولید کننده لوازم خانگی و برقی، صورت های مالی غیر جذابی را در انتهای سال مالی گذشته روانه بازار کردند، شرکت سرما آفرین ایران نیز با تکرار سودی غیر جذاب برای سرمایه گذاران و سهامداران، صورت های مالی تلفیقی حسابرسی نشده سال مالی 1396 خود را منتشر کرد.
به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز،علی رغم رشد و تعدیل 30 درصدی سود این شرکت در سال مالی 1396 نسبت به مدت مشابه سال قبل، میزان سود آوری این شرکت در سال قبل چنگی به دل نزد و با تحقق سود خالصی معادل 23 میلیارد ریال، نتوانست شرایط جذابی را برای سهامداران خود به وجود آورد . (لازم به ذکر است که نسبت P/E کنونی سهم در حدود 18 می باشد)


از جمله نکات با اهمیت صورت های مالی منتشر شده ، رشد قابل توجه 25 درصدی کل مبالغ فروش و کاهش 3 درصدی حاشیه سود ناخالص این شرکت در مقایسه با سال مالی 1395 می باشد که بخش عمده ای از رشد فروش به دلیل رشد چشمگیر قیمت چیلر به عنوان اصلی ترین محصول شرکت است.

هر چند که بسیاری از شرکت های این حوزه در سال مالی گذشته و بی شک در سال مالی جاری، درگیر تحولات ارزی و محدودیت های موجود می باشند اما به نظر می رسد شرکت سرما آفرین ایران، با توجه به سهم اندک در حدود 20 درصدی هزینه های ارزی مواد اولیه مصرفی در سال 1396، تا حدودی از ریسک های ارزی پایین تری نسبت شرکت های همگروه خود برخوردار است. این موضوع در صورت عدم خدشه دار شدن واردات مواد اولیه مصرفی وارداتی با شروع موج جدید تحریم های بین المللی علیه ایران است و در صورت وقوع این موضوع، ممکن است شاهد کاهش میزان تولید برخی محصولات شرکت در سال جاری نیز باشیم.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
رستگاری بدون هیجان‌زدگان!
بورس تهران توانسته طی معاملات ابتدایی امروز خود، به مرز ۴۰۰ هزار واحدی نزدیک شود.