تعداد بازدید : ۹۹۶
کد خبر : ۱۷۷۹۹۳
فواید واگذاری شرکت‌ها طبق اصل۴۴ بررسی شد؛
۱۵ تير ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۰
عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در خصوص وضعیت بازار سرمایه گفت: یکی از شاخص‌های توسعه یافتگی در کشورهای پیشرفته و ثبات در هر اقتصادی بر مبنای میزان عملکرد و واکنش شاخص‌های توسعه‌یافتگی بورس آن کشور سنجیده می‌شود.
شهباز حسن‌پور بیگلری، در گفت‌و‌گو با بورس‌نیوز، گفت: طی هفته گذشته، بازار سکه و ارز شاهد بی‌ثباتی و نوسانات شدیدی بود زیرا حرکت مجدد نقدینگی سرگردان جامعه به‌سوی این بازار باعث تاثیرگذاری شدیدی بر شاخص‌ها شد.

وی ادامه داد: متاسفانه این روال ناصحیح هیچگاه با ابزارهای تشویقی جذب سرمایه در بورس مواجه نشده و حجم انبوه نقدینگی در بازارهای فرعی جریان دارد.

نماینده مردم درخانه ملت افزود: بورس جزو بازارهای پویا و آینده‌نگر در محیط کسب‌وکار بودهو اگر به‌درستی سرمایه‌های مردمی در این بازار مدیریت شوند، طبیعتا بورس تقویت شده و دیگر شاخص‌های بازار تاثیری از بخشنامه‌های یک‌شبه نمی‌گیرند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس به لزوم فرهنگ‌سازی و حمایت دولت از بازار سرمایه اشاره کرد و افزود: از تیم اقتصادی دولت و دست‌اندرکاران بورس این انتظار وجود دارد که با هماهنگی و وحدت روش و استفاده از آخرین دستاوردهای بورس دنیا بتوانند اعتماد مردم را نسبت به بازار سرمایه به دست آورن، اما به گونه‌ای که مردم مجددا به بورس روی‌گردان شوند.

حسن‌پور در پایان به واگذاری شرکت های بورسی اشاره و خاطرنشان کرد: ضرورت دارد که مسئولان برنامه هایی را تدارک ببینند که شرکت هایی که در لیست واگذاری‌ها قرار گرفته از طریق بورس به مردم عرضه شود  تا علاوه بر حفظ ارزش پول در مقابل تورم و امنیت و شفافیت در سرمایه‌گذاری، مردم در نحوه اداره شرکت‌ها نیز مشارکت داشته باشند.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: