تعداد بازدید : ۱۰۳۴
کد خبر : ۱۷۷۹۹۳
فواید واگذاری شرکت‌ها طبق اصل۴۴ بررسی شد؛
۱۵ تير ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۰
عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در خصوص وضعیت بازار سرمایه گفت: یکی از شاخص‌های توسعه یافتگی در کشورهای پیشرفته و ثبات در هر اقتصادی بر مبنای میزان عملکرد و واکنش شاخص‌های توسعه‌یافتگی بورس آن کشور سنجیده می‌شود.
شهباز حسن‌پور بیگلری، در گفت‌و‌گو با بورس‌نیوز، گفت: طی هفته گذشته، بازار سکه و ارز شاهد بی‌ثباتی و نوسانات شدیدی بود زیرا حرکت مجدد نقدینگی سرگردان جامعه به‌سوی این بازار باعث تاثیرگذاری شدیدی بر شاخص‌ها شد.

وی ادامه داد: متاسفانه این روال ناصحیح هیچگاه با ابزارهای تشویقی جذب سرمایه در بورس مواجه نشده و حجم انبوه نقدینگی در بازارهای فرعی جریان دارد.

نماینده مردم درخانه ملت افزود: بورس جزو بازارهای پویا و آینده‌نگر در محیط کسب‌وکار بودهو اگر به‌درستی سرمایه‌های مردمی در این بازار مدیریت شوند، طبیعتا بورس تقویت شده و دیگر شاخص‌های بازار تاثیری از بخشنامه‌های یک‌شبه نمی‌گیرند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس به لزوم فرهنگ‌سازی و حمایت دولت از بازار سرمایه اشاره کرد و افزود: از تیم اقتصادی دولت و دست‌اندرکاران بورس این انتظار وجود دارد که با هماهنگی و وحدت روش و استفاده از آخرین دستاوردهای بورس دنیا بتوانند اعتماد مردم را نسبت به بازار سرمایه به دست آورن، اما به گونه‌ای که مردم مجددا به بورس روی‌گردان شوند.

حسن‌پور در پایان به واگذاری شرکت های بورسی اشاره و خاطرنشان کرد: ضرورت دارد که مسئولان برنامه هایی را تدارک ببینند که شرکت هایی که در لیست واگذاری‌ها قرار گرفته از طریق بورس به مردم عرضه شود  تا علاوه بر حفظ ارزش پول در مقابل تورم و امنیت و شفافیت در سرمایه‌گذاری، مردم در نحوه اداره شرکت‌ها نیز مشارکت داشته باشند.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: