تعداد بازدید : ۲۲۸۸
کد خبر : ۱۷۸۰۵۹
کارشناس بازارسرمایه در گفت و گو با بورس نیوز؛
۱۹ تير ۱۳۹۷ - ۰۸:۰۹
کارشناس بازار سرمایه، در پاسخ به سوالی مبنی بر دلیل تقسیم سود بیشتر توسط شرکت‌های کوچک در بازار سرمایه گفت: شرکت‌های کوچک در شرایط رکود اقتصادی و تحریم به دلیل مزیت‌هایی که نسبت به شرکت‌های بزرگ دارند می‌توانند راهگشا باشند.
کیوان شیخی، مدیر شرکت‎ها و مجامع سرمایه‌گذاری ایران، در گفت‌وگو با بورس نیوز، با اشاره به این موضوع که امسال شرکت‌های کوچک درحال تخصیص سودهای بیشتر درمقایسه با شرکت‌های بزرگ هستند تصریح کرد: شرکت‎های کوچک در شرایط رکود اقتصادی که مسئله تامین مواد اولیه و ارز مطرح می‌شود و در وضعیتی که الزامات قانونی دست و پاگیر توسط دولت برای آنها وجود دارد از این قاعده کلی مثتنی شده و قدرت مانوردهی آنها در شرایط رکود و بحران‌‌های اقتصادی به مراتب بیشتر است.

وی افزود: علاوه بر این، شرکت‌های کوچک قدرت انعظاف‌پذیری درشرایط بحران‌های اقتصادی را داشته و می‌توانند خارج از عرف اداری و سازمانی و خارج از عرف ملی اقتصاد عمل کنند و سودهای بسیار خوبی را بسازند و این ناشی از بی‌تدبیری اقتصاددانان ما در راس هرم مدیریتی است که چنین اتفاقی رخ می‌دهد.

شیخی تصریح کرد: دولت الزامی را برای شرکت‌های صادراتی تعیین می‌کند که ارز خودشان را با دلار 4200 تومان به واردکنندگان کالا و تامین‌کننده قطعات بفروشند و در چنین شرایطی می‌توانند از این پتانسیل‌ استفاده کنند ولو اینکه در کنار اینکه ماده اولیه خودشان را تامین می‌کنند می‌توانند فعالیت‌های بازرگانی و سود بسیار خوبی را نصیب خود کنند.

مدیر شرکت‎ها و مجامع سرمایه‌گذاری ایران در پایان به انعطاف‌پذیری شرکت‌های کوچک اشاره کرد و گفت: این شرکت‌ها به‌راحتی می‌توانند از حوزه تولیدی به حوزه بازرگانی و سایر حوزه‌های اقتصادی که سودده هستند شیفت پیدا کنند، درحالیکه شرکت‌های بزرگ از چنین قابلتی بهره‌مند نیستند.
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۲:۴۳ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۹
نماد شرکت های وب بعد از گذشت 7 ماه هنوز ممنوع و متوقف است و سرمایه های مردم بلوکه شده
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
پرطرفدارترین عناوین
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: