تعداد بازدید : ۱۰۲۲
کد خبر : ۱۷۸۰۷۲
کارشناس بازارسرمایه در گفت‌وگو با بورس‌نیوز؛
۱۹ تير ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۶
کارشناس بازار سرمایه گفت: بورس مکانی شفاف برای عرضه‌وتقاضا در معاملات بوده اما سوال اینجاست که آیا سامانه‌ای همچون «نیما» توانایی تزریق شفافیت به بازار ارز را دارد.
کیارش هومن رئیس هیات‌مدیره کارگزاری توسعه سهند، در گفت‌وگو با بورس‌نیوز با اریابی ورود ارز به بورس تاکید کرد: عدم ورود ارز به بازارسرمایه یکی از اقدامات نادرستی بوده که باعث ایجاد تداخل در بازارهای ارزی شده اما نسخه بورسی شدن ارز از گذشته تا به امروز مطرح بوده اما همچنان ممانعت بر سر راه ورود ارز به این بازار وجود داشته ولذا چندان زمان‌بر نیست که ارز به بورس کشور وارد شود.

وی ادامه داد: بورس مکانی شفاف برای عرضه‌وتقاضا در معاملات بوده اما سوال اینجاست که آیا سامانه‌ای همچون «نیما» توانایی تزریق شفافیت به بازار ارز را دارد یا خیر؛ البته تصور بیشتر فعالان بازار آن بوده که عدم ورود ارز به بورس بخاطر انتخاب مدیریت بر این بازار توسط بانک مرکزی یا سازمان بورس است.

کارشناس بازارسرمایه با اشاره به اینکه بانک‌مرکزی مدیریت بر بازار ارز را نمی خواهد از دست دهد، تصریح کرد: بانک مرکزی به عنوان متولی فعلی بازار ارز، خواهان ادامه‌دار بودن مدیریت نرخ ارز توسط این نهاد است اما مدیران این بانک نیز به این نقطه نظر رسیده‌اند که بهترین بازار ارز کشور تنها در بورس اوراق بهادار می‌تواند رقم بخورد.

هومن همچنین درباره تاثیر کاهش فروش مالیات سهام بر بازار سرمایه تصریح کرد: این اقدام با درنظر گرفتن ریسک‌های سیستماتیک می‌تواند در جهت انتقال نقدینگی به بازار سرمایه گامی مثبت باشد.

وی افزود: از آنجاییکه اقتصاد ایران آبستن حوادث است زمانیکه اخبارهای متناقض و ریسک‌های کلان مانند بازگشت تحریم‌ها یا تنش‌های بین‌المللی وجود دارد تاثیر آنی و مستقیم خودش را بر بورس خواهد گذاشت.

هومن، درخصوص راه‌اندازی بورس مجازی مسکن نیز اظهار کرد: هنوز به میزان کافی، اقدامات کارشناسانه در راه‌اندازی این نوع بورس در کشور نشده زیرا خرید و فروش مسکن دارای ظرافت‌های خاصی بوده ضمن آنکه کیفیت مسکن در نقاط مختلف شهری نیز متفاوت است بنابراین راه‌اندازی این بورس کمی دور از ذهن است.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: