تعداد بازدید : ۹۷۵
کد خبر : ۱۷۸۷۳۲
کارشناس بازارسرمایه در گفت‌وگو با بورس‌نیوز تاکید کرد:
۱۴ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۵
بورس ایران دیگر بازار قوی و کارآمدی نبوده زیرا بر اساس معیارهای بورس چهانی گام بر نمی‌دارد و لذا بهتر است نام بورس اوراق بهادار به بورس ارزی تغییر پیدا کند، زیرا شرکت‌ها تنها در باد افزایش نرخ دلار خوابیده‌اند.
حسن اصفهانی کارشناس بازارسرمایه در گفت‌وگو با بورس‌نیوز با اشاره به اینکه طی سال‌های گذشته بازارسرمایه نتوانسته سوددهی را جایگزین سود دلاری کند، اظهارکرد: با کمرنگ شدن تحریم‌ها طی سه سال گذشته، شرکت‌های بورسی نتوانستند تحرک مناسبی در سودآوری از خود برجای بگذارند و متاسفانه این شرکت‌ها جهش قابل تاملی را هم در تابلوهای بورس به ثبت نرساندند.

وی ادامه داد: جهش‌های 3 الی 4 هزار واحدی که بورس طی هفته گذشته شاهد بود، ناشی از عملکردهای اقتصاد شرکتی نبود و تنها هیجانی بوده که رشد نرخ دلار به بازار سرمایه تزریق کرده است.

این کارشناس بازارسرمایه افزود: فرض غلطی که امروز در بازار حاکم شده آن استنباطی از رشد دلار در بازارهای فرعی داشته و می‌تواند که درآمدهای شرکتی را با رشد مواجه کند اما واقعیت آنجاست که بسیاری از شرکت‌های بورسی تنها از دور برجام را مشاهده کرده و به واسطه نرخ دلار، پشت تابلوهای سبز بورسی مخفی شدند.

اصفهانی افزود: یکی از بزرگ‌ترین ضعف‌های بورس کشور در شرایط فعلی، سنجاق شدن آن به نرخ دلار بوده و هرگاه این ارز بین‌المللی رشد می‌کند، بورس ایران را تحت تاثیر قرار داده و هیجان را به بازار تزریق می‌کند؛ بورس در اواخر سال 91 و 92 درست در هنگام سه برابر شدن نرخ ارز این هیجانات را تجربه کرده بود اما شرکت‌های بورسی از این حادثه هیچ راهکاری برای بهره‌ور شدن خود طی سال‌های آینده نکردند.

این فعال بازار تاکید کرد: بورس ایران دیگر بازار قوی و کارآمدی نبوده زیرا بر اساس معیارهای بورس چهانی گام بر نمی‌دارد و لذا بهتر است نام بورس اوراق بهادار به بورس ارزی تغییر پیدا کند زیرا مدیران آن به واسطه نرخ ارز تنها تبدیل دارایی‌های ریالی را به‌عنوان سود به سهامدار واریز کردند.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
مسیر "قرن" در گسترش کانال‌های فروش و بازار‌های جدید
سید عبدالرضا مظفری چنیجانی، مدیرعامل و عضو هیات مدیره شرکت پدیده شیمی قرن در گفت‌وگو با بورس نیوز، تاکید کرد که این شرکت در تفکر "برندینگ" صادرات در کشورهای CIS بوده و از صادرات فله‌ای گریزان است.