تعداد بازدید : ۸۸۷
کد خبر : ۱۷۸۹۴۸
۲۲ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۸:۰۴
دبیرخانه فدراسیون جهانی بورس ها (WFE)درگزارشی از افزایش 25 درصدی ارزش بورس های عضو WFE در پایان شش ماهه نخست سال ۲۰۱۸ نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد.
به گزارش بورس نیوز، با وجود شروع پُرتلاطم سال ۲۰۱۸ و رشد قابل ملاحظه ارزش بازار و شاخص های مختلف، مجموع ارزش بورس ها در پایان دوره کمی بیش از یک و نیم درصد نسبت به پایان سال ۲۰۱۷ کاهش یافت.

بر اساس این گزارش، ارزش و حجم معاملات در مجموع بورس های عضو WFE در پایان شش ماهه نخست سال ۲۰۱۸ به ترتیب ۲۵ و ۱۴ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داشت اما درمقابل عرضه های اولیه حدود ۱۰ درصد کاهش یافت.

همچنین ارزش بازار بورس های عضو فدراسیون در پایان ژانویه ۲۰۱۸ و پیش از ورود به دوره اصلاح، به رقم بی سابقه ۹۲ تریلیون دلار طی ۵ سال گذشته رسید. همان طور که اشاره شد، روند رو به رشد ارزش بازار از فوریه ۲۰۱۸ معکوس شد و در همان ماه نخست دو و نیم درصد «حدود  دو و نیم تریلیون دلار» از آن کاهش یافت.

براساس این گزارش،تعداد عرضه های اولیه هم عمدتا به دلیل عملکرد ضعیف بورس های آسیایی در نیمه نخست سال ۲۰۱۸ با کاهش روبرو شد.

در بخش معاملات انواع ابزارهم بورس های عضو فدراسیون شاهد نوساناتی در دوره تحت بررسی بودند. حجم معاملات اوراق مشتق نیز ۱۷ درصد نسبت به نیمه نخست سال ۲۰۱۷ افزایش داشت . حجم معاملات اختیار معامله سهام  نیز 18 درصد و حجم اوراق آتی معامله شده  رشد 74 درصدی را نسبت به دوره مشابه سال قبل تجربه کردند.

همچنین حجم معاملات در سایر اوراق مشتق نظیراوراق آتی مبتنی بر شاخص، اختیار معامله ارزی، اوراق آتی ارزی و انواع اختیار معاملات کالایی و همچنین اختیار معاملات نرخ بهره نیز  رشد های به ترتیب معادل ۳۲، ۳۵، ۲۱، ۵ و ۳ درصدی را نشان می دهند.تعداد صندوق های قابل معامله بورسی هم در نیمه نخست سال ۲۰۱۸ رشد ۹ درصدی را تجربه کرد و ارزش معاملات آنها در مجموع بیش از ۲۸ درصد افزایش یافت.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: