تعداد بازدید : ۱۲۴۰
کد خبر : ۱۷۹۵۶۳
۱۵ شهريور ۱۳۹۷ - ۰۰:۳۶
بانک فرانسوی "سوسیت ژنقل" اعلام کرد انتظار دارد آمریکا این بانک را به دلیل نقض تحریم‌های خود به ویژه در خصوص ایران ۱.۱ میلیارد یورو جریمه کند.
به گزارش بورس نیوز، دومین بانک بزرگ فرانسوی انتظار دارد این جریمه را برای حل منازعاتش با وزارت خزانه‌داری آمریکا پرداخت کند. در بیانیه این بانک آمده است: بانک وارد فاز فعال‌تری از مذاکره با مقامات آمریکایی برای دستیابی به توافقی در خصوص مسائل مورد منازعه طی هفته‌های پیش رو شده است.
این بانک فرانسوی که در ماه‌های اخیر با چندین پرونده و اقدام حقوقی مواجه شده گفته است حجم کل تراکنش‌های مورد اختلاف معادل ۱.۴۳ میلیارد یورو بوده و ۱.۱ میلیارد یورو از این تراکنش‌ها مربوط به موضوع تحریم‌های آمریکا است.  

وزارت دادگستری آمریکا در ماه ژوئن اعلام کرده بود این بانک به دلیل نقض تحریم‌های ایران، لیبی و مسائل نرخ بهره باید ۱.۳۴ میلیارد یورو جریمه در آمریکا و فرانسه بپردازد. این بانک در خصوص پرونده لیبی در سال ۲۰۱۷ نیز حدود یک میلیارد یورو جریمه پرداخت کرده بود.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، دیدیه وله- مدیرعامل سابق این بانک فرانسوی در ماه مارس مجبور به استعفا شد و مدیر بخش خرده فروشی بانک در آن زمان نیز از سمتش کنار رفت.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: