تعداد بازدید : ۷۸۵
کد خبر : ۱۷۹۷۲۶
بورس‎نیوز بررسی کرد؛
۱۹ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۴
تابلوهای معاملات امروز بورس تهران شاهد سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی «‌وصندوق» در بخش بیش‌ترین حجم معاملاتی بود اما در بیشترین ارزش معاملات «سلامت» با 996 میلیارد ریال در جایگاه «پارس» قرار گرفت.


به گزارش بورس نیوز، امروز بورس تهران در حالی شاهد تقویت حجم و ارزش معاملات سهام هم‌زمان با گرایش خریداران سهام به گروه تجهیزاتی‌ها، خودرویی‌ها، پالایشی‌ها و هدلینگ‌های پتروشیمی بود که انتظار برای آزادسازی قیمت کالا در بورس در کنار رونق تحلیل‌های دلاری برای تکنیکالیست‌ها و چشم‌انداز آن باعث شده تا بورس و فرابورس میزبان خریداران سهام باشد.

در این بین،‌ ارزان شدن قیمت سهام در برابر حباب‌های شکل‌گرفته در بازار ارز و طلا و تداوم فضای امنیتی در بازارهای معاملاتی بر ارزندگی بازار سهام برای صاحبان سرمایه افزوده است.

در این بین برخی معتقدند روند سیاست‌های اقتصادی در صورت مدیریت صحیح می‌تواند به ریزش بیشتر قیمت دلار در بازار غیررسمی تا محدوده ۶ هزار تومان بینجامد، در مقابل، برخی دیگر از تحلیلگران عنوان می‌کنند در صورت تداوم سوءمدیریت‌ها و تنگ‌تر شدن حلقه تحریم‌ها، می‌توان به عبور نرخ دلار از مقاومت ۱۵ هزار تومانی و تلاش برای عبور از کانال ۲۰ هزار تومانی این ارز خواهد انجامید، در آن صورت هیچ چشم‌اندازی برای اقتصاد ایران نمی‌توان ترسیم کرد.

بر همین اساس لازم به ذکر است که شاخص کل قیمت و بازده بورس اوراق بهادار تهران در معاملات امروز با رشد 697 واحدی به رقم 24 هزار و 134 سهم رسید.

بیشترین حجم معاملات

حجم معاملاتی امروز نمادهای شرکت­های معاملاتی سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی 237 میلیون ، بانک تجارت 212 میلیون ، فولاد مبارکه اصفهان 188 میلیون ، س. نفت و گاز پتروشیمی تامین 172 میلیون و سرمایه گذاری خوارزمی 156 میلیون بود.

دیروز نماد « وبملت » در جایگاه نخست بیشترین حجم معاملات قرار داشت.