تعداد بازدید : ۱۳۸۸
کد خبر : ۱۷۹۸۶۱
بورس‌نیوز گزارش می‌دهد؛
۲۲ شهريور ۱۳۹۷ - ۰۰:۲۰
بر اساس نظرسنجی انجام‌شده، میزان امید به بازار سرمایه همچنان بیش از سایر بازارها هست.
به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، مطابق یافته‌های این نظرسنجی، 67 درصد شرکت‌کنندگان اعتقاد دارند که بازار سرمایه بهترین گزینه برای سرمایه‏گذاری و حفظ ارزش پول تا پایان سال 97 است. 14 درصد از شرکت‌کنندگان بازار سکه و طلا، 8 درصد بازار ارز، 5 درصد بازار مسکن، 3 درصد سپرده بانکی در صورت افزایش سود، 2 درصد بازار خودرو و 2 درصد سایر بازارها را به‌عنوان گزینه اول برای سرمایه‌گذاری انتخاب کردند.این نظرسنجی که 4500 نفر در آن شرکت کردند، در تاریخ 11 شهریورماه انجام گرفت؛ یعنی زمانی که شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران پس از رشد تا رقم 140 هزار واحد، به محدوده 133 هزار واحد برگشته بود. به عبارتی، در دوره کوتاه تنزل شاخص بورس، اغلب شرکت‏کنندگان همچنان به رشد بازار سرمایه امید داشتند.

دقیقا پس از 11 شهریورماه، رشد شدید شاخص کل بورس بار دیگر آغاز شد و با افزایش حدود 16 درصدی، به‌سرعت قله 155 هزار واحد را فتح کرد که نشان می‎‏دهد خوش‌بینی 67 درصد از شرکت‌کنندگان در نظرسنجی درست بوده و احتمال این‌که مطالعه و تحلیل پشت این انتخاب بوده را افزایش می‏دهد.
در طرف مقابل، بازار سکه و طلا که سهم 14 درصدی از نظرسنجی را به خود اختصاص دادند، در مدت یادشده، در مسیر صعودی اما همراه با نوسان قرار داشتند. درمجموع، از تاریخ 11 تا 20 شهریورماه، شاخص طلای 18 عیار بیش از 12 درصد و شاخص سکه بهار آزادی تنها 6 درصد رشد را به خود دیدند.


 

بازارهای دیگر همچون مسکن و پول اوضاع مساعدی ندارند و شاهد هستیم که رکود بازار مسکن بیش از پیش تشدید شده و بانک‌ها نیز با مشکلات فراوانی دسته و پنجه نرم می‌کنند.

با این اوصاف، می‌توان نتیجه گرفت تا به امروز، انتخاب 67 درصد از شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی درست و بر پایه واقعیات بوده است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: