تعداد بازدید : ۲۴۳۶
کد خبر : ۱۷۹۹۰۹
معاونت نظارت بر نهادهای مالی در گفت‌و‌گو با بورس‌نیوز مطرح کرد
۲۴ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۹
معاونت نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس در خصوص تخلف برخی کارگزاران در خرید و فروش اوراق مسکن در بنگاه‌های معاملاتی گفت: به کارگزاران متخلف در این قضیه تذکر داده شده و از این اقدام جلوگیری به عمل آمد.
سعید فلاح پور در گفت‌و‌گو با بورس‌نیوز گفت: کارگزاری‌ها می‌توانند قرارداد نمایندگی داشته باشند و از طریق اعطای نمایندگی به افراد حقوقی برخی معاملات را در خارج از کارگزاری انجام دهند. 

وی با اشاره به این مطلب که اعطای نمایندگی به افراد حقوقی شرایط خاصی از جمله مکان، سرمایه و سایر موارد دارد، گفت: برخی کارگزاران اقدام به اعطای نمایندگی به افراد حقیقی کرده بودند و این افراد با مستقر شدن در معاملات مسکن اقداماتی را انجام داده بودند که به این کارگزاران تذکر داده شد و از ادامه فعالیت آنان جلوگیری به عمل آمد.

معاونت نظارت بر فرابورس هفته گذشته در نشستی با بیان این مطلب که طی ماه‌های اخیر شاهد فعالیت افرادی بوده‌ایم که عمدتا در بنگاه‌های معاملاتی مستقر شده و اقدام به خرید‌و‌فروش اوراق مسکن در پوشش کارگزاران مجوزدار می‌کنند، از غیر قانونی بودن این اقدامات خبر داده بود. 

بهنام محسنی گفت: چنین فعالیت‌هایی عمدتا در پوشش اسامی مشابه با شرکت‌های کارگزاری دارای مجوز و شناخته شده متمرکز شده و این شائبه را برای مردم و مراجعه‌کنندگان عادی به وجود می‌آورد که این افراد نماینده کارگزار معتبر بوده درحالی که این گونه نیست. 
 
محسنی همچنین از تمرکز اینگونه فعالیت‌ها در حاشیه شهر تهران و در بعضی کلان‌شهرها خبر داده بود. 

معاونت نظارت فرابورس چگونگی فعالیت مجرمانه غیرقانونی این افراد را نیز تشریح کرد و گفت: این فعالیت‌ها علاوه بر سامانه‌های غیرحضوری و حضوری، اقدام به احراز هویت مراجعان می‌کنند و اینگونه فعالیت‌ها و اقدامات حتی ظن موارد مشکوک به پولشویی را نیز مطرح و تقویت کرده است. 

محسنی ادامه داد: کارگزاران نباید اجازه فعالیت به دیگران با اسامی مشابه با نام کارگزاری را داده و در صورت مشاهده باید با آن برخورد کنند؛ همچنین در مسیر کنترل داخلی کارگزاران نیز نباید ضعف وجود داشته باشد، چراکه این افراد اقدام به ارائه کد بورسی به مراجعه‌کنندگان از طریق کانال های غیررسمی مرتبط با کارگزاران می‌کنند.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
مسیر "قرن" در گسترش کانال‌های فروش و بازار‌های جدید
سید عبدالرضا مظفری چنیجانی، مدیرعامل و عضو هیات مدیره شرکت پدیده شیمی قرن در گفت‌وگو با بورس نیوز، تاکید کرد که این شرکت در تفکر "برندینگ" صادرات در کشورهای CIS بوده و از صادرات فله‌ای گریزان است.