تعداد بازدید : ۴۵۵
کد خبر : ۱۸۰۳۶۶
۰۳ مهر ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۹
مدتی است که روابط بین دو کشور چین و آمریکا شکرآب شده و هر از چند گاهی شاهد افزایش تعرفه واردات از سوی این کشورها هستیم. این جنگ تجاری برای برخی سودآور خواهد بود.
به گزارش بورس نیوز، در حال حاضر جنگ تجاری بین آمریکا و چین در حال تشدید شدن بوده و برخی کشورها می‌توانند بیشترین نفع را از این جنگ تجاری کسب کنند.

اطلاعات و آمارهای منتشر شده از سوی کمیسیون تجارت جهانی نشان می‌دهد که صادرات تجهیزات الکتریکی از چین به آمریکا در یک سال اخیر از رقم 147 میلیارد دلار فراتر رفته؛ این دسته از تولیدات اخیرا شامل تعرفه‌های سنگین از سوی رییس جمهور آمریکا شده است. 
در این بین، کشورهای مکزیک، مالزی و ژاپن جایگزین خوبی برای چین هستند و تا میزان مطلوبی می توانند میزان صادرات چین به آمریکا را پوشش دهند، البته کشور مکزیک به دلیل آن که از موقعیت جغرافیایی مناسب‌تری نسبت به سایر کشورها برخوردار است، منفعت بیشتری کسب می‌کند و توانایی نفوذ بیشتری به بازارهای آمریکا دارد.

قابل ذکر است که به صورت قابل توجهی میزان داد و ستد تجاری این کشور مکزیک و آمریکا از رقم 62 میلیارد دلار فراتر رفته و همچنان امکان رشد و افزایش این رقم وجود دارد.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: