تعداد بازدید : ۱۰۷۲
کد خبر : ۱۸۰۴۳۰
آبسیم بررسی کرد:
۰۴ مهر ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۲
این شرکت کاشی‌ساز در روزگاری نزدیک، حاشیه سود مناسبی را به نمایش می‌گذاشت اما در دوره‌های اخیر با تشدید رکود اقتصادی، کم‌فروغ ظاهر شد با این حال روند فروش شرکت در مدت گذشته از سال جاری امیدها را بار دیگر زنده کرده است.

به گزارش واحد سنجش و راه حل‌های رفتاری در بازار (آّبسیم) بورس‌نیوز، شرکت صنايع کاشي و سراميک «سينا» روند رو به رشدی را درزمینهٔ فروش طی می‌کند. آمارها نشان می‌دهد که میانگین نرخ به همراه مبلغ فروش محصولات از ابتدای سال جاری تاکنون در مدار صعود قرار دارد.

این شرکت سال 97 را با میانگین نرخ فروش حدود 100 هزار ریالی آغاز کرد و بر اساس گزارش شهریورماه، این نرخ به 190 هزار ریال رسیده است.

بازگشت «کساوه» به روزهای اوج / حاشیه باریک کاشی های «کساوه»

ازآنجاکه فرآیند تولید شرکت در فروردین‌ماه تعطیل بود، مبلغ فروش در رقم بسیار نازل 7 میلیارد ريال قرار گرفت اما با اخذ مجوز افزایش نرخ محصولات، به 187 میلیارد ريال فروش در پایان ششمین ماه سال دست‌یافت.

بازگشت «کساوه» به روزهای اوج / حاشیه باریک کاشی های «کساوه»

درمجموع 6 ماهه نخست سال جاری، «کساوه» 690 میلیارد ريال درآمد فروش کسب کرده که حدود 20 درصد بیش از مبلغ فروش در مدت مشابه سال گذشته بوده و قوت قلب برای سهامداران شرکت است.

«کساوه» در 6 ماهه سال 96 با ثبت فروش 574 میلیارد ريالی، به سود 136 ريالی به ازای هر سهم رسید؛ بنابراین انتظار می‌رود با فروش به‌مراتب بالاتر در دوره جاری، شاهد ثبت ارقام بسیار بالاتر در مقابل سود هر سهم در گزارش 6 ماهه سال 97 باشیم.

بر اساس بررسی‌های آبسیم، هزینه‌های بالای شرکت، اجازه ثبت سود بالا را نمی‌دهد. هرچند که حاشیه سود ناخالص در آخرین گزارش منتشرشده در حدود 18 درصد است و رقم نسبتاً مناسبی ارزیابی می‌شود؛ هرچند که درزمانی نه‌چندان دور حاشیه سود 43 درصدی را تجربه کرده بود. ولی هزینه‌های بالای فروش، اداری و عمومی در کنار هزینه مالی، حاشیه سود خالص را به 4.5 درصد تقلیل داده‌اند.

بازگشت «کساوه» به روزهای اوج / حاشیه باریک کاشی های «کساوه»

71 درصد از هزینه‌های فروش، اداری و عمومی از آن هزینه حقوق و دستمزد است. بنابراین برای بهبود حاشیه سود باید در این بخش مدیریت بهتری صورت گیرد.

البته «کساوه» جهت کاهش بهای تمام‌شده، پروژه بهسازی و نوسازی خطوط تولید را در دست اجرا دارد و علاوه بر این، در حال بررسی و مطالعه پروژه تولید كاشی پرسلانی سایز بزرگ است.

پیش‌بینی می‌شود در صورت تحقق پروژه‌های نوسازی و بهسازی خطوط تولید و اصلاح ساختار هزینه‌های حقوق و دستمزد، سودآوری شرکت به‌روزهای اوج خود بازگردد و به‌عنوان اولین برداشت، سال 97 با شرایط مطلوبی به پایان برسد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
مسیر "قرن" در گسترش کانال‌های فروش و بازار‌های جدید
سید عبدالرضا مظفری چنیجانی، مدیرعامل و عضو هیات مدیره شرکت پدیده شیمی قرن در گفت‌وگو با بورس نیوز، تاکید کرد که این شرکت در تفکر "برندینگ" صادرات در کشورهای CIS بوده و از صادرات فله‌ای گریزان است.