تعداد بازدید : ۵۰۷
کد خبر : ۱۸۰۴۵۰
در آخرین یکشنبه مهر ماه رقم می‌خورد؛
۰۴ مهر ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۵
بلوک سهام مدیریتی غیر کنترلی شرکت فرآورده‌های غذایی و قند پیرانشهر روز یکشنبه 29 دی ماه 97 روانه بازار دوم بورس تهران می‌شود.
به گزارش بورس نیوز، در آخرین یکشنبه مهر ماه امسال تعداد 43 میلیون و 901 هزار و 819 سهم معادل با 21.95 درصد از کل سهام شرکت فراورده‌های غذای و قند پیرانشهر به قیمت پایه 11 هزارو 743 ریال روانه میز فروش بازار دوم بورس تهران می‌شود.

این تعداد سهام از سوی شرکت توسعه کشت و صنعت ملی وابسته به سرمایه‌گذاری گروه بانک ملی ایران و با شرایط یکجا و نقد و یا نقد و شرایطی به مبلغ پایه کل 515 میلیارد و 539 میلیون و 60 هزار و 517 ریال از طریق کارگزاری بانک ملی ایران عرضه خواهد شد.

کارگزار خریدار باید 10 درصد مبلغ کل پایه را به عنوان سپرده شرکت در مزایده بورس به صورت نقد و یا ضمانت نامه بانکی از خریدار دریافت و به حساب شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه واریز یا ارائه نماید.

در صورت انجام معامله به صورت شرایط نقد و اقساط باید معادل با 265 میلیارد و 539 میلیون و 60 هزارو  517 ریال به صورت نقدی طی 14 روز کاری پس از انجام معامله و مابقی طی یک فقره چک و حداکثر طی 12 ماه تسویه شود.

سررسید بخش اقساط معامله 12 ماه پس از قطعیت معامله خواهد بود.

قطعیت معامله ظرف مدت 14 روز کاری پس از انجام معامله و منوط به پرداخت حصه نقدی از سوی خریدار و ارائه سند تسویه خارج از پایاپای است و در صورت خرید شرایطی تا زمان تسویه کامل ثمن معامله ، سهام به نفع فروشنده توثیق و هزینه توثیق بر عهده خریدار خواهد بود.

مجموعه وابسته به بانک ملی ایران در حالی این سهام مدیریتی را واگذار می‌کند که قیمت بازاری هر سهم "قپیرا" نسبت به قیمت پایه اعلام شده با اختلاف حدود 128 تومانی به ازای هر سهم مواجه است.

بر اساس گزارش فارس، سرمایه شرکت فرآورده‌های غذایی و قند پیرانشهر معادل با 20 میلیارد تومان است و اغلب سهامداران عمده این شرکت را در کنار قند ارومیه، شرکت شهد، شرکت طالب و همچنین سرمایه گذاری ملی ایران را اشخاص حقیقی تشکیل می‌دهند.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: