تعداد بازدید : ۷۵۲
کد خبر : ۱۸۰۶۸۳
کارشناس بازارسرمایه در گفت‌وگو با بورس‌نیوز عنوان کرد:
۰۹ مهر ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۹
کارشناس بازارسرمایه وضعیت حال حاضر بازار سرمایه را در روز جاری و تا انتهای هفته مثبت ارزیابی کرد.
ارزندگی اکثر سهم‌ها در بازار سرمایه/ برگ برنده پتروشیمی‌ها در فروش محصولات
بهراد ابراهیمی مدیر معاملات کارگزاری آگاه در گفت‌وگو با خبرنگار بورس‌‌نیوز، اظهار کرد: اکثریت سهم‌ها ازجمله فلزی‌ها، پتروشیمی‌ها و معدنی‌ها و حتی مواد اولیه آزاد در وضعیت ارزندگی قرار دارند و روند کلی بازار در ماه‌های آینده صعودی پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: بر اساس تحلیل‌ها هیچکس انتظار نداشت که نرخ خوراک پتروشیمی‌ها 3800 باقی بماند ولی نرخ فروش آنها بر اساس دلار 8000 تومان در بازار عرضه شود.

ابراهیمی با بیان اینکه در حال حاضر نرخ دلار سامانه نیما در حال افزایش است گفت: هم‌اکنون نرخ دلار سنا در حال نزدیک شدن به نرخ دلار آزاد است و آنهایی که در بورس‌کالا نمی‌فروشند یا صادر می‌کنند، در حال افزایش نرخ هستند.

وی درباره عملیاتی شدن دور دوم تحریم‌ها و تاثیر بر بازار سرمایه گفت: درحال حاضر اصل تحریم‌ها ازجمله تحریم‌های نفتی، تحریم‌های فلزات و تحریم‌های بانکی اجرا شده و پیش‌بینی برای اتفاق جدید و تحریم‌های جدیدتر دور از تصور به نظر می‌رسد.

مدیر معاملات کارگزاری آگاه افزود: بر اساس آمار گمرک در صادرات اوره، پروپیلن، متانول و غیره هیچ مشکلی نخواهیم داشت و در صادرات محصول به کشورهایی نظیر چین یا ترکیه نیز تغییر خاصی صورت نمی‌گیرد.

ابراهیمی در پایان خاطرنشان کرد: در بحث بلوم و بیلت یا شمش تا حدودی گزارشات عجیب بوده که بخشی از آن مربوط به تامین نیاز داخل است و در بحث فروش شمش ممکن است مشکلاتی ایجاد شود ولی در حوزه پتروشیمی‌ها فعلا اتفاق خاصی رخ نداده است.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: