تعداد بازدید : ۸۲۹
کد خبر : ۱۸۰۶۸۳
کارشناس بازارسرمایه در گفت‌وگو با بورس‌نیوز عنوان کرد:
۰۹ مهر ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۹
کارشناس بازارسرمایه وضعیت حال حاضر بازار سرمایه را در روز جاری و تا انتهای هفته مثبت ارزیابی کرد.
ارزندگی اکثر سهم‌ها در بازار سرمایه/ برگ برنده پتروشیمی‌ها در فروش محصولات
بهراد ابراهیمی مدیر معاملات کارگزاری آگاه در گفت‌وگو با خبرنگار بورس‌‌نیوز، اظهار کرد: اکثریت سهم‌ها ازجمله فلزی‌ها، پتروشیمی‌ها و معدنی‌ها و حتی مواد اولیه آزاد در وضعیت ارزندگی قرار دارند و روند کلی بازار در ماه‌های آینده صعودی پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: بر اساس تحلیل‌ها هیچکس انتظار نداشت که نرخ خوراک پتروشیمی‌ها 3800 باقی بماند ولی نرخ فروش آنها بر اساس دلار 8000 تومان در بازار عرضه شود.

ابراهیمی با بیان اینکه در حال حاضر نرخ دلار سامانه نیما در حال افزایش است گفت: هم‌اکنون نرخ دلار سنا در حال نزدیک شدن به نرخ دلار آزاد است و آنهایی که در بورس‌کالا نمی‌فروشند یا صادر می‌کنند، در حال افزایش نرخ هستند.

وی درباره عملیاتی شدن دور دوم تحریم‌ها و تاثیر بر بازار سرمایه گفت: درحال حاضر اصل تحریم‌ها ازجمله تحریم‌های نفتی، تحریم‌های فلزات و تحریم‌های بانکی اجرا شده و پیش‌بینی برای اتفاق جدید و تحریم‌های جدیدتر دور از تصور به نظر می‌رسد.

مدیر معاملات کارگزاری آگاه افزود: بر اساس آمار گمرک در صادرات اوره، پروپیلن، متانول و غیره هیچ مشکلی نخواهیم داشت و در صادرات محصول به کشورهایی نظیر چین یا ترکیه نیز تغییر خاصی صورت نمی‌گیرد.

ابراهیمی در پایان خاطرنشان کرد: در بحث بلوم و بیلت یا شمش تا حدودی گزارشات عجیب بوده که بخشی از آن مربوط به تامین نیاز داخل است و در بحث فروش شمش ممکن است مشکلاتی ایجاد شود ولی در حوزه پتروشیمی‌ها فعلا اتفاق خاصی رخ نداده است.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: