تعداد بازدید : ۴۷۱
کد خبر : ۱۸۱۰۴۱
۱۶ مهر ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۲
نماینده مردم فارسان گفت: شفافیت در فعالیت‌ها و مبادلات داخلی، لازمه اقتصاد ماست که با بهره‌گیری از بازارهای رسمی می‌توان به نظارت دقیق‌تر این فرآیند‌ها کمک کرد.

به گزارش بورس نیوز، علی کاظمی باباحیدری عنوان کرد: تجربه همین چند ماه اخیر و نوسانات نرخ ارز به وضوح نشان داد که اگر ما در بازارهای مختلف دارای شفافیت مناسب بودیم، برخی سودجوها اجازه ایجاد التهاب و احتکار را پیدا نمی کردند.

وی افزود: یکی از بهترین مسیرها به منظور ایجاد شفافیت، تقویت بازارهای رسمی در کشور است. بازارهایی که براساس قانون ایجاد شده‌اند و فعالان اقتصادی و سرمایه‌گذاران می‌دانند که حضور آنها در این بازارها براساس قواعد اقتصادی و شفافیت است.

به گفته این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، متاسفانه در ماه‌های اخیر شاهد توسعه بازارهای غیررسمی و افزایش التهاب‌ها بودیم، اما به مسوولان تصمیم گیر توصیه می‌شود که یکی از راه‌های ایجاد تعادل و آرامش در بازار کالاها، متمرکز کردن عرضه و تقاضا مواد اولیه در بورس کالا است.

کاظمی باباحیدری اظهار کرد: اصلی ترین کارکردهای بورس کالا، ایجاد شفافیت در روند دادوستد کالاها است و این مزیت در دوران تحریم‌ها می‌تواند نقش تعیین کننده در ایجاد تعادل در بازارهای مختلف داشته باشد.

وی تاکید کرد: در ماه‌های اخیر به دلایل افزایش قیمت ارز و دست‌های پنهانی که وجود داشت، شاهد رفتارهای سوداگرایانه و احتکار مواد و افزایش قیمت‌ها بودیم، اما اگر زنجیره تولید محصولات برای مثال فولاد، به طور کلی در بورس کالا عرضه شود می‌توان به راحتی از ماده اولیه تا محصول نهایی که به دست مردم می‌رسد را در بستری شفاف و واقعی رصد و معامله کرد.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به اینکه آغاز تحریم‌ها می‌تواند برای یکسری دلال به دوران طلایی تبدیل شود، گفت: سود عده ای در آشفتگی بازارهاست که اتخاذ تصمیمات منطقی و براساس اصول اقتصادی به منظور تنظیم بازار، تنها راه جلوگیری از آشفتگی‌هاست. به این ترتیب کشف واقعی قیمت‌ها و براساس میزان واقعی عرضه و تقاضاها در بورس کالا از اصلی ترین کانال‌های ایجاد شفافیت و تعادل در معاملات به شمار می‌رود.

نماینده مردم فارسان، اردل، کیار و کوهرنگ در پایان تصریح کرد: شفافیت در فعالیت‌ها و مبادلات داخلی، لازمه اقتصاد ماست که با بهره‌گیری از بازارهای رسمی می‌توان به نظارت دقیق‌تر این فرآیند‌ها کمک کرد.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: