تعداد بازدید : ۱۱۹۰
کد خبر : ۱۸۱۱۴۵
ساعت پنج و نیم/ 18
۱۷ مهر ۱۳۹۷ - ۱۷:۳۰
ساعت پنج و نیم عصر امروز نگاهی دارد به ادامه گمانه‌زنی‌ها به استیضاح وزیر صنعت تا فین‌تک‌هایی که جای آن همچنان در بورس خالی است.
اسکی پاییزی دلالان بر سنگ‌فرش فردوسی/ وقت ریال بازی در حافظ نیست!

به گزارش بورس‌نیوز، داستان وزرا همانند روزهای پاییز شده اما نه ازلحاظ حس عاشقانه و خش‌خش برگ‌های رنگارنگ بلکه ازنظر صبح سرد و ظهر گرم؛ دقیقا هیات دولت هم به پاییزی تبدیل شده که صبح استعفا و ظهر استیضاح البته به‌جای برگ‌های رنگارنگ این بار افراد و وزرای پیشنهادی رنگی معرفی می‌شود.اما سوز پاییز هنوز به بهارستان نشینان نرسیده و هنوز بحث استیضاح وزیر صنعت، داغ است.

گرما در سرما

بهارستان نشینان که گویا برای هر تکان خوردن سهمیه‌ای دارند، خواستار کمک به شهرداری برآمده و در روزهایی پر ترافیک تهران پیشنهاد سهمیه‌بندی بنزین را ارائه کردند.

قرار است کارت سوخت داده شود که در این کارت سوخت حدود ۶۰ لیتر بنزین برای یک ماه شارژ می‌شود. طبیعتا مصرف مازاد به معنای استفاده بنزین با قیمت آزاد است.

سازی با نوای 10هزارتومان

یکی از اعضای اتاق بازرگانی  دلار کمتر از ۱۰ هزار تومان شعاری بیش ندانست و اسکی دلالان در کوچه‌پس‌کوچه‌های فردوسی را دور باطلی دانست که نقدینگی در آن گرفتار شده و دولت نیز تنها محو خوش‌رقصی دلالان شده و نسخه درمانی برای بهبود ماجرا ندارد.

عوارضی جاده مخصوص

از کیلومتر 12 اتوبان لشگری خبر رسیده که CFT شاه‌کلیدی برای حل معضلات خودروسازان بوده اما امروز قطعه‌سازان می‌گفتند که اصلاً قطعه‌ای وجود ندارد که خودروسازان بخواهند استارت بزنند؛ قطعات در گمرکی اسیر شده که اگر مهر خروج بر این قطعات زده شود، کامیونی برای بارگیری نیست چراکه لاستیک نیست.

بوسه دلار به دستان دلالان

متأسفانه دلار و سکه مجدداً صعودی شده و دلار بار دیگر به در کانال ۱۵هزارتومانی به‌گونه‌ای غورباقه‌وار شنا می‌کند که گویا خیال اصلاح ندارد که هیچ، بلکه منتظر یک دایو اساسی بوده و ترس فعالان اقتصادی از باز شدن این فنر فشرده بار دیگر چراغ مطب متخصصان قلب را پر نور کرد.
 
بورسی‌ها الان وقت ریال نیست!

بورس تهران پس از چند روز دنده‌معکوس به دلایل شایعه، شائبه، اصلاح و غیره‌ای که سازمان بورسی‌ها نام‌گذاری کردن و می‌گفتند حتی منبع آگاه نزنید؛ امروز مثبت شد اما پیشنهاد می‌شود که سرمایه‌گذاران بورسی به هوش باشید به‌هیچ‌عنوان سهام را به ریال تبدیل نکنید و تحت تاثیر ریزش اخیر بازار نیز قرار نگیرید چه بسا پلی‌تیکی بود از طرف مافیای بازار برای بُزخری سهم شما از سوی ... ؛ بنابراین سهمتان را دودستی بچسبید.

به قول یکی از فعالان بازار، زمانی که رب‌گوجه  ۱۹ هزار تومان ثابت مانده نباید سهم ارزنده‌ای را فروخت.

فین‌تک‌هایی که جای آن در بورس خالی است

در گزارشی که از سوی جشنواره وب و موبایل مطرح شد، رشد فین‌تک‌ها و اپلیکیشن‌ها در این رویداد بوده که واقعاً جای خالی فناوری‌های نوین و استارت‌آپ‌ها در موبایل‌های فعالان بازار خالی بوده و این کمبود، حسابی خودنمایی می‌کند.

کامودیتی‌ها

در پایان اگر به کامودیتی‌ها نیز نگاه شود، باید خبر داد که قیمت روی‌هم اکنون به 2654 دلار رسیده و افزایش 1.43 درصدی را نشان می دهد همزمان با این افزایش قیمت خبرها از کاهش شدید موجودی فلز روی در انبارهای دنیا حکایت می‌کند.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: