تعداد بازدید : ۴۵۲
کد خبر : ۱۸۱۳۱۱
۲۱ مهر ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۱
مدیرعامل بانک توسعه صادرات گفت: صادرات غیرنفتی منبع قابل اتکایی برای ارزیابی کشور است.

به گزارش بورس نیوز، علی صالح‌آبادی در جمع شماری از تولیدکنندگان و صادرکنندگان استان زنجان با بیان اینکه سیاست توسعه صادرات، سیاست راهبردی است، افزود: بانک توسعه صادرات از نظر تامین منابع برای ارائه تسهیلات به متقاضیان مشکل خاصی ندارد.

وی ادامه داد: منابع در اختیار بانک توسعه صادرات، سرمایه این بانک است و از این جهت چندان اتکایی به سپرده‌های مردمی ندارد چرا که عمده منابع بانک از طریق سرمایه خود بانک، صندوق توسعه ملی و خطوط اعتباری بانک مرکزی تامین می‌شود.


صالح‌آبادی با بیان اینکه تسهیلات در بانک توسعه صادرات با نرخ 11 درصد در اختیار متقاضیان قرار داده می‌شود، اظهار داشت: این بانک در زمان حاضر با 40 شعبه در سراسر کشور به فعالان حوزه صادرات خدمات ارائه می‌دهد.

مدیرعامل بانک توسعه صادرات گفت: اکنون بر اساس ابلاغ بانک مرکزی سپرده گذاری ارزی در بانک‌ها پذیرفته می‌شود و بازپرداخت آن نیز به صورت اسکناس از سوی بانک مرکزی تضمین شده است.


وی به ایجاد برخی ساز و کارهای جدید برای مقابله با شرایط تحریم اشاره کرد و افزود: در شرایط جدید که تحریم‌های اتحادیه اروپا و شورای امنیت سازمان ملل را نداریم، کانال‌های پرداختی در کشورهای مختلف ایجاد می‌شود که می‌توانیم از آن در تبادلات ارزی استفاده کنیم.

صالح‌آبادی به ضرورت توجه به ارزهای دیجیتال اشاره کرد و گفت: کار روی این موضوع از طریق مراجع ذیصلاح و قانونی در حال انجام است که در صورت به سرانجام رسیدن می‌تواند کمک‌هایی را برای مقابله با تحریم‌ها در کشور به دنبال داشته باشد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: