تعداد بازدید : ۸۱۲
کد خبر : ۱۸۱۶۰۸
۲۴ مهر ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۹
در معاملات امروز بورس‌های آسیایی نگرانی نسبت به تشدید تنش تجاری بین چین و آمریکا و تاثیر احتمالی آن بر کاهش رشد اقتصادی چین، باعث شد تا بورس‌های آسیایی منفی شوند.
به گزارش بورس نیوز، نگرانی سهامداران نسبت به شدت گرفتن اختلاف تجاری بین چین و آمریکا و تاثیر احتمالی آن در پایین آمدن رشد اقتصادی چین باعث شد تا بورس‌های آسیایی امروز قرمزپوش شوند.

شاخص MSCI آسیا اقیانوسیه یک درصد ریخت و بورس شانگهای نیز ۰.۷۵ درصد کاهش یافت. بورس ژاپن ۱.۸ درصد افت کرد که دلیل اصلی آن کاهش ارزش سهام شرکت‌های خودروسازی بود. از طرفی آمریکا اعلام کرده است در تعامل با ژاپن به دنبال جلوگیری از کاهش عمدی ارزش پول ملی است و همین امر بر بورس ژاپن نیز تاثیر گذاشته است.

ازجمله دیگر دلایل افت بورس‌های آسیا نزدیک شدن فصل شناسایی سود، افزایش سود اوراق قرضه آمریکا و تبعات اقتصادی جنگ تجاری چین با آمریکا بوده است.

البته انتظار می‌رفت با انتشار آمار مثبت نسبت به تداوم رشد اقتصادی مناسب در چین، تشکیل صف‌های فروش در روز جمعه به پایان می‌رسیدند اما پرواضح است که سرمایه‌گذاران و سهامداران همچنان نگران هستند.

نوری هیرو هوجیتو، کارشناس ارشد سرمایه‌گذاری در موسسه Mitsubishi UFJ Morgan Stanley Securities می‌گوید: برخی کارشناسان معتقدند که پس از انتشار آمار رشد صادرات چین، بازار متعادل شده است اما به نظر من کاملاً واضح است این بهبود آمار ناشی از اقدام شرکت‌ها برای خرید کالاهای چینی پیش از اعمال تعرفه در آمریکا بوده است.

این کارشناس اقتصادی معتقد است تاثیر جنگ تجاری بر رشد اقتصادی چین در حال نمایان شدن است به‌گونه‌ای که آمار روز جمعه نشان داد فروش خودرو در چین بیشترین کاهش را طی ۷ سال گذشته تجربه کرده است.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: