تعداد بازدید : ۷۶۲
کد خبر : ۱۸۱۶۰۸
۲۴ مهر ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۹
در معاملات امروز بورس‌های آسیایی نگرانی نسبت به تشدید تنش تجاری بین چین و آمریکا و تاثیر احتمالی آن بر کاهش رشد اقتصادی چین، باعث شد تا بورس‌های آسیایی منفی شوند.
به گزارش بورس نیوز، نگرانی سهامداران نسبت به شدت گرفتن اختلاف تجاری بین چین و آمریکا و تاثیر احتمالی آن در پایین آمدن رشد اقتصادی چین باعث شد تا بورس‌های آسیایی امروز قرمزپوش شوند.

شاخص MSCI آسیا اقیانوسیه یک درصد ریخت و بورس شانگهای نیز ۰.۷۵ درصد کاهش یافت. بورس ژاپن ۱.۸ درصد افت کرد که دلیل اصلی آن کاهش ارزش سهام شرکت‌های خودروسازی بود. از طرفی آمریکا اعلام کرده است در تعامل با ژاپن به دنبال جلوگیری از کاهش عمدی ارزش پول ملی است و همین امر بر بورس ژاپن نیز تاثیر گذاشته است.

ازجمله دیگر دلایل افت بورس‌های آسیا نزدیک شدن فصل شناسایی سود، افزایش سود اوراق قرضه آمریکا و تبعات اقتصادی جنگ تجاری چین با آمریکا بوده است.

البته انتظار می‌رفت با انتشار آمار مثبت نسبت به تداوم رشد اقتصادی مناسب در چین، تشکیل صف‌های فروش در روز جمعه به پایان می‌رسیدند اما پرواضح است که سرمایه‌گذاران و سهامداران همچنان نگران هستند.

نوری هیرو هوجیتو، کارشناس ارشد سرمایه‌گذاری در موسسه Mitsubishi UFJ Morgan Stanley Securities می‌گوید: برخی کارشناسان معتقدند که پس از انتشار آمار رشد صادرات چین، بازار متعادل شده است اما به نظر من کاملاً واضح است این بهبود آمار ناشی از اقدام شرکت‌ها برای خرید کالاهای چینی پیش از اعمال تعرفه در آمریکا بوده است.

این کارشناس اقتصادی معتقد است تاثیر جنگ تجاری بر رشد اقتصادی چین در حال نمایان شدن است به‌گونه‌ای که آمار روز جمعه نشان داد فروش خودرو در چین بیشترین کاهش را طی ۷ سال گذشته تجربه کرده است.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: