تعداد بازدید : ۴۰۳
کد خبر : ۱۸۱۷۱۹
۲۷ مهر ۱۳۹۷ - ۱۹:۵۴
سرپرست وزارت تعاون گفت: شناسایی افرادی که واجد شرایط دریافت بسته های حمایتی می شوند، انجام داده ایم.درباره ارزش و مبلغ این بسته ها و استمرار ارایه آن در هفته آینده جلسه ای برگزار خواهد شد و جزییات نهایی یکشنبه هفته آینده اطلاع رسانی می شود.
به گزارش بورس نیوز، انوشیروان محسنی بندپی درباره اقدامات انجام شده در سفر یکروزه خود به خراسان رضوی گفت: در جلسه شورای اقتصاد مقاومتی که در استانداری تشکیل شد، با حضور مسوولان استانی بحث اشتغال روستایی و اشتغال فراگیر مطرح شد. همچنین به راهکارهای رفع مشکلات اشتغالزایی در استان به ویژه اشتغالزایی روستایی پرداختیم.

وی ادامه داد:خوشبختانه ٧٠ درصد اعتبارات مورد نظر و تخصیص یافته برای اشتغالزایی در اختیار بنگاه های کارآفرینی این این استان قرار گرفته است.

سرپرست وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه ۴بانک عامل به طور میانگین ٧٠درصد پرداخت تسهیلات و اعتبارات را به متقاضیان داشته اند،گفت: خراسان شمال در این زمینه جزو استان های برتر قرار دارد.

محسنی بندپی تاکید کرد:خوشبختانه با اقدامات انجام شده در ۶ماه اول امسال نسبت به مدت مشابه در سال گذشته نرخ بیکاری در استان ١.۶ کاهش پیدا کرده است.

سرپرست وزارت تعاون با بیان اینکه مرحله دوم اعتبارات هنوز ابلاغ نشده است،اظهار داشت: طرح ها آماده اجرا هستند و بانک های عامل از محل اعتبارات خود شروع به اجرای مرحله دوم تخصیص اعتبارات کرده اند تا اینکه از محل صندوق توسعه ملی اعتبارات تخصیص پیدا کند.

وی با اشاره به اجرای طرح مهارت آموزی در راستای اشتغالزایی برای متقاضیان در این استان گفت: آموزش و مهارت آموزی در بخش های IT و گردشگری و... در این استان دنبال می شود که مهم ترین نتیجه آن افزایش ماندگاری جوانان در شهر و روستای این استان است.

وی با اشاره به بازدید از بزرگترین پتروشیمی در بجنورد گفت: از بزرگترین پتروشیمی در بجنورد بازدید به عمل آمد .در این پتروشیمی ١۵٠٠نفر به صورت ۴شیفت مشغول به کار هستند.

سرپرست وزارت تعاون افزود:در این مجتمع پتروشیمی روزانه ١۵٠٠تن کود اوره تولید می شود که بخشی از آن مصرف داخلی دارد و مابقی به کشورهای هدف صادرات می شود.

محسنی بندپی گفت: در ادامه این سفر همچنین شیرخواره  و یک مرکز جامع توانمدسازی آسیب های نزدیک به اعتیاد با پذیرش ١٠٠نفر مورد بهره برداری قرار گرفت. قرار بر این است که برای هر نفر پذیرش شده در این مرکز با بنگاه های اقتصادی مذاکره شود تا با اشتغال این افراد پاکی و سلامت آنها تداوم داشته باشد. البته در این مدت بیمه کارفرمایی هم دریافت خواهند کرد.

وی افزود: در فاروج هم از مرکز نگهداری معلولان ذهنی بازدیدی داشتیم. ساختمان این مرکز آماده بهره برداری است و باید برای مدیریت این مرکز هیات امنا تشکیل و تجهیزات تامین شود.

محسنی بندپی گفت: در ادامه سفر یکروزه در قوچان از مجتمع نگهداری و توانمندسازی معلولان ذهنی دختر و پسر  ١۴سال به بالا بازدید داشتیم. برای این مرکز که توسط خیرین ساخته شده ۴میلیارد تومان هزینه کرده اند و فاز اول آن ماه آینده به بهره برداری می رسد.

وی همچنین درباره اخرین تصمیمات اخذ شده درباره بسته های حمایتی گفت: به طور جدی ارایه بسته های حمایتی را دنبال می کنیم و تاکید رییس جمهوری اجرای این طرح در اولین فرصت است.

به گزارش ایلنا، اسرپرست وزارت تعاون ادامه داد: شناسایی افرادی که واجد شرایط دریافت بسته های حمایتی می شوند، انجام داده ایم.درباره ارزش و مبلغ این بسته ها و استمرار ارایه آن در هفته آینده جلسه ای برگزار خواهد شد و جزییات نهایی یکشنبه هفته آینده اطلاع رسانی می شود.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: