تعداد بازدید : ۱۰۵۵
کد خبر : ۱۸۲۰۸۴
۰۱ آبان ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۱
وزیر جهاد کشاورزی گفت: تولید ماهیان خاویاری و پایانه لجستیک محصولات کشاورزی از جمله‌ فعالیت‌های نوین با سرمایه‌گذاری بالا در مازندران است.

به گزارش بورس نیوز، محمود حجتی در دیدار با مجمع نمایندگان مازندران که در مجلس شورای اسلامی برگزار شد اظهار کرد: تولید ماهیان خاویاری و پایانه لجستیک محصولات کشاورزی از جمله‌ فعالیت‌های نوین با سرمایه‌گذاری بالا در مازندران است.

وی ادامه داد: برندسازی برنج در پایانه صادراتی آمل از دیگر اقدامات مهم کشاورزی مازندران است که لازم است فعالیت‌های مشابه این‌گونه‌ای در سایر استان‌ها انجام شود.

وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه چندسال اخیر در بخش مکانیزاسیون کارهای بی‌سابقه‌ای انجام شد، گفت: ۳۰ درصد نشاکاری و ۹۵ درصد برداشت برنج به صورت مکانیزه انجام می‌شود و در این راستا برای تسریع و فراگیر شدن مکانیزاسیون کشاورزی، نشاکار و دروگر باید مشمول ارز دولتی قرار گیرد که در این زمینه مکاتبات لازم انجام شده است.

این مسؤول با بیان اینکه بستر تجهیز و نوسازی برای برنج آماده است و از هر فرصتی برای تامین اعتبار استفاده کردیم، افزود: با انجام این کار وابستگی مزارع به هم از بین می‌رود و کشاورزان در هر زمان می‌توانند وارد مزرعه شوند و به تولید بپردازند.

حجتی بیان کرد: برای اقتصادی کردن تولید و کاهش تنش آبی برنج، در زمینه لایروبی و احیاء آببندان‌ها با رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور تفاهم‌نامه‌ای امضاء شد که با اجرای آن هم گردشگری احیا می شود و هم ذخیره آب در آببندان انجام می شود.

وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه به دلیل کم‌آبی در برخی از مناطق کشت دوم انجام نشد در حالیکه اگر آببندان‌ها احیا شود این نگرانی وجود نخواهد داشت، گفت: احداث آببندان برخلاف سدسازی در مدت زمان چندین ماهه به نتیجه می‌رسد.

وی اضافه کرد: با احیاء آببندان ۱.۲ میلیارد متر مکعب به حجم آببندان‌ها در سه استان شمالی اضافه می‌شود که ۶۵ درصد آن در مازندران، ۱۰ درصد گلستان و مابقی در استان گیلان است که با اجرای این کار بهره‌وری، تولید و درآمد اقتصادی کشاورز افزایش پیدا می‌کند.

به گفته حجتی در دامپروری مازندران علی‌رغم ظرفیت‌های زیادی که وجود دارد حرف برای گفتن نداریم، گفت: در تامین علوفه ظرفیت‌های زیادی در مازندران وجود دارد و در این راستا طرح جامع دامپروری باید هرچه سریعتر ارائه شود.

وزیر جهاد کشاورزی خطاب به مسؤولان بخش کشاورزی مازندران که طرح گاوداری اصیل را هرچه سریعتر به نتیجه برسانند افزود: کشاورزی باید زنجیره‌ای و قراردادی باشد و نباید تولیدکننده، خریدار و مصرف‌کننده از یکدیگر جدا باشند.

وی درباره طرح تنفس جنگل گفت: در این طرح مخالف درختان شکسته و افتاده نیستیم و نباید ذینفع آن را از جنگل خارج کند و این طرح ابلاغ شد که درختان شکسته و افتاده از جنگل‌ها برداشت شود.

حجتی از تولید ۱.۴ میلیون تنی گوشت مرغ از ابتدای امسال تاکنون خبر داد و افزود: این درحالی است که تنها سه هزار تن از این محصول صادر شد.

وزیر جهاد کشاورزی گفت: مقاومت در برابر واردات مرکبات از اقدامات مهم جهاد کشاورزی بوده است و بر این اساس امسال به دلیل بالا بودن نرخ ارز، فروش مرکبات از شانس خوبی برخوردار است چراکه می‌تواند ارزآوری خوبی د اشته باشد.

وی در بحث امور زمین هم ورود پیدا کرد و گفت: در سال ۹۳ با سران سه قوه برای بحث زمین وارد مذاکره شدیم تا اینکه سال گذشته مواردی تصویب شد و در یک بند مقرر شد تراکم در مازندران، گیلان و گلستان اضافه شود و بجای توسعه افقی توسعه عمودی داشته باشیم.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: