تعداد بازدید : ۷۴۳
کد خبر : ۱۸۲۳۴۸
نایب رئیس هیات مدیره بانک تجارت عنوان کرد:
۰۵ آبان ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۸
«بانک تجارت طی شش ماه نخست سال ۱۳۹۷ با پرداخت نزدیک به دو هزار میلیارد ریال تسهیلات به بنگاه‌های کوچک و متوسط و تخصیص بیش از پنج هزار میلیارد ریال تسهیلات خرید خودرو و کالای ایرانی از تولید و رونق این بخش حمایت کرد.»
به گزارش بورس نیوز، عباس اشرف‌نژاد نایب رئیس هیات مدیره بانک تجارت، با اشاره به اقدامات امیدآفرین این بانک در حمایت از کالای ایرانی بر عزم راسخ این بانک برای رونق بخشی به تولید کالای ایرانی و همکاری مستمر با کارآفرینان در جهت اقتصاد مقاومتی تاکید کرد.

وی با اشاره به نوسانات نرخ ارز و آثار آن بر مجموعه اقتصادی کشور از جمله بانک‌ها و تولیدکنندگان گفت: ایجاد انضباط مالی دقیق و تلاش برای دستیابی به تراز صادراتی مثبت با توجه به نرخ ارز می‌تواند به عنوان یک نقطه قوت برای تولیدکنندگان به شمار آید.

اشرف‌نژاد در ادامه با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی و ارج نهادن به صنعتگر و تولیدکننده کلید عبور از مسائل اقتصادی کشور است افزود: بانک تجارت با اتخاذ تدابیر ویژه فعالیت‌های خودرا در سال 1397 معطوف به حمایت از کالای ایرانی و تقویت اقدامات بانک در این حوزه قرار داده و در همین راستا طی شش ماه نخست سال 1397 با پرداخت نزدیک به دو هزار میلیارد ریال تسهیلات به بنگاه‌های کوچک و متوسط و تخصیص بیش از دو هزار میلیارد ریال تسهیلات خرید کالای ایرانی از تولید و رونق این بخش حمایت کرده است. این بانک همچنین در قالب قانون حمایت از اشتغال فراگیر و به منظور امید آفرینی به جامعه، طی مدت مذکور بیش از یک هزار و 300 میلیارد ریال به کارآفرینان تسهیلات پرداخت کرده و همچنین 670 میلیارد ریال از منابع خود را به شرکت‌های دانش بنیان کشور اختصاص داده است.

نایب رئیس هیات مدیره با بیان اینکه رونق تولید، ایجاد اشتغال جدید و افزایش رشد اقتصادی کشور از اهداف اصلی این بانک به شمار می‌رود، افزود: بانک تجارت به منظور رونق بخشیدن به صنعت خودروسازی کشور در شش ماه نخست امسال بیش از سه هزار و 254 میلیارد ریال تسهیلات به خریداران خودروی ساخت ایران اعطا کرده و همچنین به‌منظور نوسازی ناوگان حمل و نقل شهری و ایجاد رفاه برای شهروندان و کاهش آلودگی هوا نزدیک به 107 میلیارد ریال تسهیلات پرداخت کرده است.

اشرف‌نژاد در مجموع سهم پرداختی تسهیلات بانک تجارت به بخش‌های تولید (صنعت، معدن وکشاورزی) در نیمه اول سال 1397 را بالغ بر 65 هزار میلیارد ریال، معادل 49 درصد کل تسهیلات پرداختی عنوان کرد و افزود: این بانک با پرداخت حدود دو هزار میلیارد ریال در قالب 7851 فقره تسهیلات به کمیته امداد، بهزیستی، مشاغل خانگی و طرح اشتغال فراگیر در مدت مذکور زمینه ایجاد امید، اشتغال و کارآفرینی را برای هموطنان فراهم کرده است.

نایب رئیس هیات مدیره همچنین با اشاره به عملکرد این بانک در پرداخت وام ازدواج و تامین جهیزیه گفت: بانک تجارت به منظور کمک به ازدواج جوانان و خرید جهیزیه ایرانی، طی شش ماهه ابتدایی سال جاری حدود هشت هزار میلیارد ریال وام ازدواج به بیش از 50 هزار نفر متقاضی پرداخت کرده است. این رقم در 12 ماهه سال 1396 نیز نزدیک به 15 هزار میلیارد ریال برای حدود 143 هزار نفر متقاضی بوده است.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
شاخص باردیگر میلیونر شد
شاخص کل بورس تهران مجددا" بعد از افت ۱۰ تا ۱۵ درصدی به ابرکانال یک میلیون واحدی بازگشت.