تعداد بازدید : ۸۲۴
کد خبر : ۱۸۲۳۸۹
۰۵ آبان ۱۳۹۷ - ۱۷:۳۰
ساعت پنج و نیم عصر امروز نیم نگاهی دارد به عرضه نفت در بورس انرژی تا بررسی وزرای پیشنهادی در مجلس شورای اسلامی.

به گزارش بورس نیوز، فردا نفت در بورس جاری می‌شود. ششم آبان ماه همان تاریخی بود که از سوی مسئولان برای عرضه نفت خام در بورس وعده داده شده بود؛ قرار است این فرآیند با هدف دور زدن تحریم‌ها تحت محوریت فعالان بخش خصوصی آغاز شود.

نگاه مسئولان کلان دولتی به این طرح بر مبنایی طرح‌ریزی‌شده که برخلاف گذشته که عرضه نفت در بورس با شکست مواجه شده بود این بار دریچه‌های جدیدی روی صنعت نفت ایران باز شود.

طبق اطلاعیه عرضه نفت خام در رینگ بین‌الملل بورس انرژی تمامی ناظران بازار سرمایه با تغییر نگرش در مسیری گام می‌گذارند که فعالان بخش خصوصی گام در بازار این بورس گذاشته و بتوانند کشور را از تجربه‌های سنتی نفت خام‌فروشی مهار کنند.

وقتی برای ماندن نیست

کینه حسدآلود تحریم‌ها به گونه‌ای پیش می‌رود که احتمال بلوکه شدن حساب‌های شرکت‌ها و تجار ایرانی پس از آغاز دور جدید تحریم‌های آمریکایی شدت می‌گیرد. با این حساب شرکت‌های بزرگ صادراتی کشور اعم از کامودیتی‌ها، پترویی‌ها و حتی صنایع غذایی کشور در همین برهه کوتاه تلاش فراوانی دارند تا با استفاده از این فرصت باقیمانده و برای کاهش ریسک قفل شدن حساب خود اقدام به خالی کردن حساب‌های ارزی خود در خارج از کشور و عرضه دلار صادراتی در سامانه نیما می‌کنند تا به ریسک انتقال پول یا بلوکه شدن پول خود توسط تحریم‌ها را کاهش دهند.

ماموریت به صراف‌ها

بر همین اساس یک فرصت ویژه برای متقاضیان ارز دارای مجوز خرید از سامانه نیما ایجاد شده تا اقدام به خرید ارز موردنیاز این شرکت‌ها از طریق صرافی‌های امید، بانک سپه و صرافی بانک انصار، پارسیان و سامان رخ دهد.

هر یک رای یک پرس غذا

ازراه پله‌های بهارستان و از آن‌سوی تالار خورشید برخی خبرها رسیده که 50 نفر از نمایندگان به میهمانی‌ای رفتند که میزبان آن وزیر پیشنهادی کار و رفاه اجتماعی بود. جالب آنجاست که شریعتمداری یکی از مهم‌ترین گزینه‌های استیضاح از سوی مجلس بود این بار 50 نفر از اهالی خانه ملت را سرمیزی آورد که بسیاری از افراد معروف که وابسته به احزاب تشکل‌های کاری نیز بوده‌اند دعوت کرد تا یک پیامی از رئیس دولت اصلاحات را برای آن‌ها قرائت کند تا شاید تائید صلاحیت برای این نماینده در صحن علنی مجلس رقم بخورد.

وزرای پیشنهادی با ولی آمدند

از ساعتی پیش رئیس‌جمهور که برای مراسم بررسی صلاحیت‌های وزرای پیشنهادی دولت در مجلس حاضرشده بود اذعان کرد که حتی استخاره هم در برخی شرایط با ما همراه نبوده و بسیاری به خاطر وضعیت معیشتی و رکودی که گریبانگیر دولت شده دست رد به سینه دولت زده و به لبیک پاستورنشینان جواب مثبتی نداده‌اند. اما دولت نیز دیگرنمی‌تواند بازنشستگان را بر سر کار نگاه دارد و به نظر می‌رسد به همین دلیل روحانی مهم‌ترین وزرای خود را تنها جابه‌جا کرده و فکری برای تغییر وزیران خود در آستین نداشته است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: