تعداد بازدید : ۴۴۲
کد خبر : ۱۸۲۴۴۳
۰۶ آبان ۱۳۹۷ - ۲۰:۱۸
عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس گفت: مسیر صادرات باید سالم‌سازی شود و مسیر هم تنها با ایجاد زنجیره تولید بهینه و سالم می‌شود.

به گزارش بورس نیوز، علی ابراهیمی با اشاره به اینکه صادراتی که در کشور اتفاق می‌افتد چند برابر آمارهای رسمی است که اعلام می‌شود، تصریح کرد: عده ای ترجیح می‌دهند کار را به صورت غیرقانونی پیش ببرند، چراکه در این صورت برای ارز و دلار برگشتی محدودیت‌های کمتری دارند.

لزوم سالم‌سازی مسیر صادرات

نماینده مردم شازند در خانه ملت، ادامه داد: طبیعت بازار همین است که همیشه عده‌ای از مبادی قانونی و عده‌ای دیگر از راه‌های قانونی حرکت می‌کنند و این مشکل با مراقبت هم حل نمی‌شود؛ بلکه مسیر صادرات باید سالم‌سازی شود و مسیر هم تنها با ایجاد زنجیره تولید بهینه و سالم می‌شود.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: ایجاد زنجیره تولید به این معناست که تولیدکنندگان با صادرکنندگان و در نهایت بازار مصرف خارج از کشور ارتباط داشته باشند. نه اینکه یک تاجر محصولی را بخرد و بعد با برند خودش آن کالا را عرضه کند. حال اگر در این پروسه یک فرد سودجو و متقلب هم پیدا شود حیثیت و اعتبار کالای ایرانی زیر سوال می‌رود.

بازگشت ارز با بهره‌گیری از زنجیره تولید

ابراهیمی اضافه کرد: اگر سنجیده عمل کنیم و در قالب زنجیره تولید پیش برویم، ارز حاصله دوباره به چرخه تولید بازمی گردد، ولی اگر محصول به دلال فروخته شود و دلال هم آن را به تاجر بدهد، نمی‌توان به برگشت ارز مطمئن بود.

زعفران؛ محصول ارزآور

این نماینده مردم در مجلس دهم، در ادامه به مشکلات مرتبط با صادرات زعفران در کشور به طور خاص اشاره کرد و افزود: زعفران یک برند و محصول منحصر به فرد ایرانی است و به طبع شرایط سودآوری و ارزآوری نسبتا خوبی که دارد، دچار مشکلات عدیده ای در حوزه صادرات است.

صادرکنندگان موقت؛ عاملان سوء‌استفاده از بازار

نماینده مردم شازند تهدیدات صادرات این محصول را در جریان برندسازی، بسته‌بندی، استفاده از محصولات غیراستاندارد و تقلبی دانست و گفت: علاوه بر این موارد، ورود صادرکنندگان موقت به بازار صادرات زعفران، سوء‌استفاده از موقعیت بازار است و این در حالی است که همین افراد که عمدتا پروانه فعالیت رسمی هم ندارند، محصول را به صورت قاچاق از کشور خارج می‌کنند.

ابراهیمی "زعفران" را به عنوان یک محصول ارزآور، تابع شرایط التهابی بازار دانست و افزود: درست است که عده ای نگران افزایش قیمت‌ها هستند، ولی باید توجه داشت که شرایط کشور در حال حاضر التهابی است و بستگی کامل به پیش رفتن قیمت ارز در بازار دارد.

صاردات از طریق بورس؛ راهکاری مطمئن

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: در موقعیتی که ارزش پول ملی کاهش پیدا می‌کند، صادرات در همه زمینه‌ها دارای توجیه می‌شود، اما شاید اگر بحث صادرات را از کانال بورس دنبال می‌کردیم، مطمئن‌تر بود و ورود کالاهای تقلبی هم کمتر می‌شد؛ چون در این صورت خریدار و فروشنده به سرمایه‌گذاری و دریافت پول مطمئن‌تر بودند.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: