تعداد بازدید : ۷۵۹
کد خبر : ۱۸۲۶۴۵
یک کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با بورس نیوز:‏
۱۲ آبان ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۲
ورود نفت به بورس یکی از راه‌های مثبتی است که می‌تواند اثرگذاری تحریم‌ها را نیز کم کند.‏

عبور ایران از تحریم‌های نفتی/ ورود نفت به بازار سرمایه اتفاق مثبتی بود

محمود رضا الهی فرد مدیرعامل کارگزاری سی ولکس کالا در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز ضمن بیان این مطلب که مثبت ماندن شاخص‌های بازار ادامه‌دار نخواهد بود گفت: دلیل مثبت شدن بازار، تعطیلاتی است که با آن مواجه بودیم و این رویداد تا پایان صفر ادامه خواهد داشت اما فکر نمی‌کنم بعد از تعطیلات همچنان شاهد مثبت ماندن بازار باشیم.

وی در مورد رخداد مهم ورود نفت به بورس و عرضه در بورس انرژی گفت: جلسه اول بد نبود. خریدار در تناژ 35 هزار بشکه وجود داشت. اگر این مسیر هموار باشد قطعاً دولت می‌تواند همه تولید نفتی خود را به بورس بفرستد تا شرایط خرید برای همه یکسان باشد.

الهی فرد تأکید کرد: با توجه به تحریم‌های جدید آمریکا باید منتظر بمانیم و ببینیم که کشورهای چین، پاکستان وهند از تحریم‌ها پیروی خواهند کرد یا خیر و اگر تحریم‌ها مشکل‌ساز شود آیا بخش خصوصی می‌تواند راهگشا باشد؟

وی افزود: باید دید بخش خصوصی چه سازوکاری پیش می‌گیرند و مسیر انتخابی آنها کدام است؟ اما به‌هرحال باید توجه داشت که ایران یک‌بار تجربه این تحریم‌ها را دارد. ممکن است بتواند از روش‌های دیگر استفاده کند.

 این کارشناس بازار سرمایه با مثبت ارزیابی کردن فروش محصولات کشاورزی در بورس کالا گفت: برای عرضه‌های متفاوت کالاهای کشاورزی در بورس کالا هیچ مشکلی وجود ندارد و زعفران و محصولاتی همانند خرما پذیرش‌شده‌اند و عرضه با کمک بازار سرمایه می‌تواند درفروش این کالاها نیز اثر مثبتی بگذارد.

الهی فرد تصریح کرد: هر کالایی در بورس بیاید شرایطش استاندارد می‌شود. از حالت سنتی در چارچوب قرارداد می‌آید. بورس هم این انعطاف و ابزارهای مختلفی برای عرضه در اختیار دارد. بورس کالا برای هر کالا و قیمت‌گذاری آنها شرایط خاصی دارد و محدودیتی نیز برای عرضه محصولات کشاورزی در بورس تعیین نشده است. اما باید کالایی که به بورس ورود می‌کند، در یک حدی باشد که قابل‌ارائه باشد و عرضه با توجه به میزان ورودی کالا رخ خواهد داد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: