کد خبر : ۱۸۲۸۲۳
۱۴ آبان ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۰
تحریم‌ها در کنار رکود اقتصادی شرکت‌های بسیاری را به فاز نزولی وارد کرد، اما در این میان برخی از محدودیت‌های به وجود آمده در جهت ارتقای خود استفاده کردند. «بکام» در حال حاضر 10 طرح در دست اجرا دارد تا خود را به کانال صعود برساند.

به گزارش واحد سنجش و راه حل های رفتاری در بازار (آبسیم) بورس نیوز، کارخانجات توليدي شهيد قندي در تلاش برای بهبود اوضاع خود است. اولین سکانس از سریال تغییرات را می توان در درآمد فروش تماشا کرد.

جریان تغییر در کابل های رنگی / شیرین کامی «بکام» در آینده ای نزدیک

روند فروش تا سال 94 نزولی بوده و از مبلغ 1625 میلیارد ريال در سال 91 به 1156 میلیارد ريال رسید. اما در دوره های اخیر وارد کانال صعودی شده و به محدوده سال های 91 رسیده است. 

انتظار می رود در پایان سال جاری 1608 میلیارد ريال درآمد فروش حاصل آید تا روند رو به رشد قطع نشود. البته از آن‎جا که فروش از طریق مناقصات انجام می شود و در مناقصات قیمت رقابتی و غیر قابل پیش بینی است، تقریبا غیر پیش بینی است.

بررسی ها نشان می دهد که نرخ های فروش افزایش یافتهاند و همین عاملی شده تا امیدها به درآمدهای بالا شکل بگیرد.

جریان تغییر در کابل های رنگی / شیرین کامی «بکام» در آینده ای نزدیک

نکته مثبت دیگر، صادرات محصولات در کوران تحریم ها و ناملایمات اقتصادی است. «بکام» در چنین شرایطی توانسته در 6 ماهه نخست سال 97 بیش از 29 میلیارد ريال درآمد صادرات دست یابد. این رقم در 12 ماهه سال 96 بیش از 180 میلیارد ريال بود.

هزینه های مالی به خورنده سود «بکام» تبدیل شده و درآمدهای شرکت را نشانه رفته است. از همین رو، تسویه تسهیلات بانکی با نرخ بالا در دستور کار قرار گرفته است. همچنین علاوه بر تغییر سیاستهای فروش محصولات، مزایده دارایی های مازاد و موجودی راکد انبار جهت تامین نقدینگی برای خرید مواد اولیه و تسویه تسهیلات بانکی جزو برنامه های اصلی شرکت به شمار می رود که می تواند صورت های مالی را به شدت تحت تاثیر قرار دهد.

«بکام» نزدیک به 500 میلیارد ريال مطالبات سنواتی دارد که بخش عمده آن برای شرکت مخابرات و بخش دیگر آن از سازمان‌های دولتی است که وصول آن کمک شایانی به سرمایه در گردش می کند.

لازم به ذکر است که نصب و راه اندازی ماشین آلات تولید کابل نوری به عنوان محصولی جدید در جریان است که می تواند بازارهای جدیدی را به روی این شرکت باز کند.

برای جلوگیری از اثرات تحریم بر هزینه تامین مواد اولیه، با شرکای تجاری متعددی مذاکره صورت گرفته و منابع جایگزین بررسی شده تا بعد از تحریم ها، همکاری ها ادامه داشته باشد.

در مجموع، با توجه به اقدامات در جریان، می تواند برای سال جاری و به خصوص سال های آتی، وضعیت به مراتب بهتری را برای «بکام» متصور شد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
سهامداران

سهامداران "زگلدشت" آماده باشند

شرکت کشت و دام گلدشت نمونه اصفهان از زمان پرداخت سود به سهامداران خبر داد.
اقدام به افزایش سرمایه

اقدام به افزایش سرمایه "ثمسکن" در مجمع

مجمع عمومی فوق العاده شرکت گروه سرمایه گذاری مسکن در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۰۸برگزار خواهد شد.
سهامداران

سهامداران "فباهنر" با هم دیدار می کنند

مجمع عمومی عادی شرکت صنایع مس شهید باهنر در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۱۰ برگزار می‌شود.

"سفانو" در مسیر پرداخت سود قرار گرفت

شرکت سیمان فارس نو از زمانبندی پرداخت سود به سهامداران خبر داد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: