کد خبر : ۱۸۲۹۱۵
کارشناس بازار سرمایه در گفت و گو با بورس نیوز مطرح کرد:
۱۵ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۵
کارشناس بازار سرمایه گفت: در هر بازاری اگر تعداد عرضه کنندگان زیاد شود قدرت چانه زنی خریداران نیز افزایش می یابد بنابراین به تبع عرضه نفت در بورس انرژی شاید وزرات نفت موانعی در راستای کاهش قدرت چانه زنی خود توسط مصرف کنندگان ایجاد کند.

به گزارش بورس نیوز، حمیدرضا مهرآور مدیرعامل کارگزاری بانک سامان در خصوص عرضه درباره تاثیر عرضه نفت در بورس انرژی بر کاهش آسیب های ناشی از تحریم های نفتی به بورس نیوز گفت: اینکه بازار سرمایه کشور پتانسیل معامله کالاهای استراتژیک از جمله نفت را دارد یک امر مثبت محسوب می شود.

وی افزود: مسئولین برای ورود نفت به بورس انرژی اقدامات زیادی را انجام داده اند به همین دلیل نباید این دستاورد بزرگ را کوچک جلوه دهیم.

مهرآور با بیان اینکه به تبع عرضه نفت در بورس انرژی قیمت و معاملات این محصول به طور شفاف تعیین و انجام می شوند، افزود: دراین بازار افراد حقیقی و حقوقی می توانند طلای سیاه را مورد معامله قرار داده و یا حتی آن را به دیگر کشورها صادر کنند.

کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه عرضه نفت در بورس انرژی راهکاری برای خنثی کردن اثرات ناشی از تحریم ها است، گفت: عرضه طلای سیاه در این بازار ابزاری برای بازگشت منافع حاصل از صادرات و تولید نفت به کشور نیز محسوب می شود.

مهرآورخاطرنشان کرد: با اعمال تحریم های آمریکا علیه ایران دولت مورد بی مهری قرار گرفته اما اشخاص حقیقی و حقوقی در بخش خصوصی می توانند از طریق بورس انرژی صادرات نفت را انجام دهند و در مقابل کالا یا پول را وارد ایران کنند.

وی با بیان اینکه عرضه نفت در بورس انرژی مراحل اولیه خودرا طی می کنند و شاید فعلا سازوکارهای مناسبی برای این کار فراهم نباشد، گفت: در هر بازاری اگر تعداد عرضه کنندگان زیاد شود قدرت چانه زنی خریداران افزایش می یابد بنابراین شاید وزرات نفت موانعی در راستای کاهش قدرت چانه زنی خود توسط مصرف کنندگان ایجاد کند.

کارشناس بازار سرمایه با اشاره به اینکه شرکت نفت به خریداران سنتی خود اجازه خرید این محصول از طریق بورس انرژی را نداده است، گفت: شاید این تصمیم با هدف تسهیل شرایط برای ورود خریداران جدید اخذ شده اما به زودی موانع و مشکلات موجود در این زمینه نیز برطرف خواهد شد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
سوددهی

سوددهی "وپاسار" آغاز شد

بانک پاسارگاد برنامه پرداخت سود به سهامداران را اعلام کرد.
دورهمی سهامداران

دورهمی سهامداران "فسازان" در هفته آینده

مجمع عمومی فوق العاده شرکت غلتک سازان سپاهان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۱۴ برگزار می‌شود.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "ما" به صدا درآمد

مجمع عمومی فوق العاده شرکت بیمه ما در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۱۵ برگزار می‌شود.

"فملی" در مجمع به افزایش سرمایه رسید

مجمع عمومی فوق العاده شرکت ملی صنایع مس ایران در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۰۲ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
محمود گودرزی کلیددار بورس تهران شد
با مصوبه هیات مدیره بورس، دکتر محمود گودرزی به عنوان مدیرعامل و سکاندار جدید بورس تهران برگزیده شد.