تعداد بازدید : ۶۴۴
کد خبر : ۱۸۲۹۱۵
کارشناس بازار سرمایه در گفت و گو با بورس نیوز مطرح کرد:
۱۵ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۵
کارشناس بازار سرمایه گفت: در هر بازاری اگر تعداد عرضه کنندگان زیاد شود قدرت چانه زنی خریداران نیز افزایش می یابد بنابراین به تبع عرضه نفت در بورس انرژی شاید وزرات نفت موانعی در راستای کاهش قدرت چانه زنی خود توسط مصرف کنندگان ایجاد کند.

به گزارش بورس نیوز، حمیدرضا مهرآور مدیرعامل کارگزاری بانک سامان در خصوص عرضه درباره تاثیر عرضه نفت در بورس انرژی بر کاهش آسیب های ناشی از تحریم های نفتی به بورس نیوز گفت: اینکه بازار سرمایه کشور پتانسیل معامله کالاهای استراتژیک از جمله نفت را دارد یک امر مثبت محسوب می شود.

وی افزود: مسئولین برای ورود نفت به بورس انرژی اقدامات زیادی را انجام داده اند به همین دلیل نباید این دستاورد بزرگ را کوچک جلوه دهیم.

مهرآور با بیان اینکه به تبع عرضه نفت در بورس انرژی قیمت و معاملات این محصول به طور شفاف تعیین و انجام می شوند، افزود: دراین بازار افراد حقیقی و حقوقی می توانند طلای سیاه را مورد معامله قرار داده و یا حتی آن را به دیگر کشورها صادر کنند.

کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه عرضه نفت در بورس انرژی راهکاری برای خنثی کردن اثرات ناشی از تحریم ها است، گفت: عرضه طلای سیاه در این بازار ابزاری برای بازگشت منافع حاصل از صادرات و تولید نفت به کشور نیز محسوب می شود.

مهرآورخاطرنشان کرد: با اعمال تحریم های آمریکا علیه ایران دولت مورد بی مهری قرار گرفته اما اشخاص حقیقی و حقوقی در بخش خصوصی می توانند از طریق بورس انرژی صادرات نفت را انجام دهند و در مقابل کالا یا پول را وارد ایران کنند.

وی با بیان اینکه عرضه نفت در بورس انرژی مراحل اولیه خودرا طی می کنند و شاید فعلا سازوکارهای مناسبی برای این کار فراهم نباشد، گفت: در هر بازاری اگر تعداد عرضه کنندگان زیاد شود قدرت چانه زنی خریداران افزایش می یابد بنابراین شاید وزرات نفت موانعی در راستای کاهش قدرت چانه زنی خود توسط مصرف کنندگان ایجاد کند.

کارشناس بازار سرمایه با اشاره به اینکه شرکت نفت به خریداران سنتی خود اجازه خرید این محصول از طریق بورس انرژی را نداده است، گفت: شاید این تصمیم با هدف تسهیل شرایط برای ورود خریداران جدید اخذ شده اما به زودی موانع و مشکلات موجود در این زمینه نیز برطرف خواهد شد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: