تعداد بازدید : ۶۹۷
کد خبر : ۱۸۲۹۴۹
بت کلیا:
۱۵ آبان ۱۳۹۷
عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: یکی از معضلات امروز حمل‌ونقل دریایی، مسئله فرسودگی ناوگان دریایی، شناورها و کشتی‌ها در کشور است، به طوری که رسیدگی به این مسئله یکی از اولویت‌های کنونی برای احیای حمل‌ونقل دریایی محسوب می‌شود

به گزارش بورس‌نیوز، یوناتن بت کلیا با اشاره به مشکلات کنونی صنعت حمل‌ونقل دریایی در کشور، گفت: یکی از معضلات امروز حمل‌ونقل دریایی، مسئله فرسودگی ناوگان دریایی، شناورها و کشتی‌ها در کشور است، به طوری که رسیدگی به این مسئله یکی از اولویت‌های کنونی برای احیای حمل‌ونقل دریایی محسوب می‌شود.

فعالیت بیش از 4 هزار شناور و کشتی در کشور

بر اساس آمار مسئولان حوزه حمل‌ونقل دریایی، بیش از 4 هزار شناور و کشتی فعال هستند که این میزان، اشتغال بسیار گسترده ای را برای جوانان ایجاد کرده است.

نماینده مسیحیان آشوری و کلدانی در خانه ملت ادامه داد: بر اساس آمار مسئولان حوزه حمل‌ونقل دریایی، بیش از 4 هزار شناور و کشتی فعال هستند که این میزان، اشتغال بسیار گسترده‌ای را برای جوانان ایجاد کرده است.

تأثیر تحریم‌های آمریکا بر حمل‌ونقل دریایی کشورمان

وی افزود: در دهه‌های اخیر صنعت حمل‌ونقل دریایی کشور به علت اعمال تحریم‌های آمریکا دچار مشکلات بسیاری شد و عملا یکی از اثرات مهم تحریم‌ها، تأثیرگذاری بر عملکرد حمل‌ونقل دریایی کشورمان بود، به طوری که امروز بخشی عمده ای از کشتی و شناورهای ما فرسوده هستند.

فرسودگی ناوگان حمل‌ونقل دریایی/ کشور نیازمند برنامه ریزی در حوزه صنعت دریایی است

بت کلیا تصریح کرد: در بحث فرسودگی ناوگان حمل‌ونقل دریایی، کشور نیازمند برنامه ریزی است و در این رابطه ما باید راه برخی کشورهای دیگر منطقه را برویم، به طوری که برخی کشورها در یک فاصله زمانی تمام تمرکز خود را بر نوسازی حمل‌ونقل دریایی گذاشتند و امروز وضعیت آن‌ها بسیار بهتر و مناسب تر از دیگران است.


تولید داخل در شرایط کنونی توان تأمین نیازهای صنعت دریایی کشور را ندارد

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: البته اقداماتی برای ساخت کشتی و شناور در کشور صورت گرفته، اما به نظر من تولید داخل در شرایط کنونی توان تأمین نیازهای صنعت دریایی کشور را ندارد.

ضرورت جذب مشارکت‌های کشورهای مشترک المنافع در نوسازی ناوگان دریایی

وی تصریح کرد: به نظر من در شرایط کنونی بهترین راه و گزینه، مشارکت و رابطه با کشورهای همسایه و کشورهای مشترک المنافع است تا از این طریق و سرمایه گذاری مشترک، ناوگان حمل‌ونقل دریایی کشور نوسازی و بهسازی شود.

خرید سوخت یکی از مشکلات صنعت حمل‌ونقل دریایی کشور

بت کلیا افزود: یکی دیگر از مشکلات صنعت حمل‌ونقل دریایی کشور، بحث تأمین سوخت است، در شرایط کنونی کشتی‌ها و شناورها مجبور هستند که سوخت خود با ارز آزاد تأمین کنند، که این مسئله دامنه هزینه‌های آن‌ها را افزایش داده است.

عضو کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: دولت باید استراتژی دقیق و ویژه ای را برای تحول صنعت حمل‌ونقل دریایی کشور تهیه و اجرایی کند، زیرا بخشی از تحول اقتصادی کشور در گرو حمل‌ونقل آسان کالا و محصولات تجاری میان ایران و بازارهای منطقه ای و بین المللی است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع آرشیو
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
پربیننده ترین عناوین
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
بورس نیوز جدید در راه است
به علت تغییر پلتفرم پایگاه خبری بورس نیوز، این رسانه از ساعت ۱۳:۰۰ امروز یکشنبه ۳ شهریورماه به مدت ۳ ساعت از دسترس خارج خواهد شد.