تعداد بازدید : ۶۶۷
کد خبر : ۱۸۲۹۶۹
آخر هفته سبز برای فرابورس
۱۵ آبان ۱۳۹۷
علاوه بر افزایش حجم و ارزش دادوستدها امروز پانزدهم آبان‌ماه شاخص کل فرابورس ‏ایران روند صعودی خود را ادامه داد.
به گزارش بورس‌نیوز، علاوه بر افزایش حجم و ارزش دادوستدها امروز پانزدهم آبان‌ماه شاخص کل فرابورس ‏ایران روند صعودی خود را ادامه داد و با 14 واحد رشد همراه شد که حدود نیمی از آن تحت تاثیر مبادلات مثبت در نماد «ذوب» ‏که بیشترین حجم و ارزش مبادلاتی را به خود اختصاص داد، بود.‏

از سوی دیگر بیشترین افزایش قیمت را نمادهای «سمگا» و «غفارس» تجربه کردند این در حالی است که نمادهای «ثپردیس» و ‌‏«کشرق» به ترتیب از گروه‌های انبوه‌سازی، املاک و مستغلات و استخراج ذغال سنگ با بیشترین افت قیمت در میان نمادهای ‏فرابورسی مواجه شدند.‏

میزبانی بازارهای اول و دوم از نیمی از حجم کل مبادلات

بازارهای اول و دوم فرابورس در روز جاری با میزبانی از دادوستد 410 میلیون سهم به ارزش یک هزار و 869 میلیارد ریال، 53 ‏درصد از حجم و 43 درصد از ارزش کل مبادلات امروز فرابورس را در اختیار گرفتند.‏

‏ در بازار پایه نیز شاهد دست به دست شدن 349 میلیون سهم بودیم که ارزش این حجم از دادوستدها بر 763 میلیارد ریال بالغ ‏شد.‏

در سمت دیگر بازار با نگاهی به مبادلات اوراق تسهیلات مسکن، اوراق صکوک و صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله مشاهده ‏می‌شود که بازار ابزارهای نوین مالی فرابورس در مجموع میزبان نقل‌وانتقال 13 میلیون ورقه بهادار به ارزش افزون بر یک هزار و ‌‏680 میلیارد ریال بوده است.‏

مهم‌ترین رویداد فرابورسی طی روز میانی آبان‌ماه عرضه اولیه 10 درصد از سهام شرکت تولیدات پتروشیمی قائد بصیر بود که با ‏استقبال چشم‌گیر خریداران از این عرضه، رکورد مشارکت در عرضه‌های اولیه شکسته شد و در نهایت هر سهم این شرکت در ‏سقف بازه قیمتی تعیین شده در ثبت سفارش یعنی 8500 ریال قیمت خورد.

بدین ترتیب معاملات «شبصیر» رسما در تابلو بازار ‏دوم فرابورس ایران کلید خورد.‏

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع آرشیو
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
پربیننده ترین عناوین
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
بورس نیوز جدید در راه است
به علت تغییر پلتفرم پایگاه خبری بورس نیوز، این رسانه از ساعت ۱۳:۰۰ امروز یکشنبه ۳ شهریورماه به مدت ۳ ساعت از دسترس خارج خواهد شد.