تعداد بازدید : ۱۳۷۳
کد خبر : ۱۸۳۰۵۰
کارشناس بازارسرمایه در گفت‌وگو با بورس‌نیوز تاکید کرد
۱۹ آبان ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۷
کلیت بازار در بازه زمانی یک ساله دارای ریسک کمتری بوده و ترس چندانی ندارد اما اغلب نوسان‌گیران چشم به سودگیری کوتاه مدت دارند.
حسین مرادی مدیر امور معاملات کارگزاری مبین سرمایه در خصوص قرمزپوشی بازار در ساعات ابتدایی روز به خبرنگار بورس‌نیوز اظهارکرد: روند نزولی بازار در ابتدای هفته ناشی از مشکلات کلان اقتصادی و سیاسی نبوده بلکه تاکنون اتفاق اصلاح بازار به‌صورت کامل اجرایی نشده است.

وی با اشاره به اینکه سهام‌داران باید هوشمندانه عمل کنند، گفت: کلیت بازار در بازه زمانی یک ساله دارای ریسک کمتری بوده و ترس چندانی ندارد اما اغلب نوسان‌گیران که از بازارهای فرعی آمده‌ و ماندگاری چندانی در بورس ندارند چشم به سودگیری کوتاه مدت دارند.

کارشناس بازارسرمایه افزود: قیمت سهام‌های فعلی در سطح مناسبی بوده اما در کوتاه مدت، نیاز به اصلاح وجود دارد.

مرادی درخصوص عرضه نفت در بورس و فروش آن توسط بخش‌خصوصی نیز گفت: نفت شرایط خاص حمل‌ونقل و فروش خود را داشته بنابراین اگر امکان صادرات و مشتری آن وجود داشته باشد گام موثری در برهه اعمال تحریم‌ها خواهد بود.

وی تصریح کرد: از سوی دیگر نباید فراموش کرد که در شرایط فعلی دولت برای فروش نفت تا روشن نشدن سازوکار اتحادیه اروپا، ارزی از درآمدهای نفتی بدست نمی‌آورد اما راهکار بورس‌انرژی و فروش نفت توسط خصوصی‌ها می‌تواند داستان‌هایی از قبیل فروش نفت در برابر کالایی دیگر را منتفی کند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: