تعداد بازدید : ۶۲۶
کد خبر : ۱۸۳۰۵۳
افضلی:
۱۹ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۶
متأسفانه در شرایط کنونی روند گسترش بازار املاک از برنامه‌های توسعه‌ای مجلس و استراتژی‌های دولت عقب افتاده است.

به گزارش بورس‌نیوز، سیدحسین افضلی با اشاره به آثار مثبت عضویت ایران در فدراسیون بین‌المللی املاک و مستقلات، گفت: متأسفانه در شرایط کنونی روند گسترش بازار املاک از برنامه‌های توسعه‌ای مجلس و استراتژی‌های دولت عقب افتاده است.

عقب ماندن کشور در تولید سالانه 500 هزار واحد ساختمانی

بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده، قرار است که در سال حدود 700 هزار واحد مسکن در کشور تولید شود، اما امروز بر اساس آمارها سالانه حدود 200 هزار واحد ساخته می‌شود

نماینده مردم اقلید در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده، قرار است که در سال حدود 700 هزار واحد مسکن در کشور تولید شود، اما امروز بر اساس آمارها سالانه حدود 200 هزار واحد ساخته می‌شود.

وی گفت: مابه‌التفاوت این میزان واحد ساختمانی، در سال‌های گذشته انباشت شده و حال امروز به صورت تصاعدی آثار منفی خود را نشان می‌دهد. از طرف دیگر شرایط اقتصادی کشور باعث بروز آثار منفی در حوزه مسکن شده و قطعا با این شرایط به شرایط قابل قبول و مثبت دست نخواهیم یافت.

باید میان دلالان و مشاوران حرفه ای تفاوت قائل شد/انتقال تجربیات با عضویت ایران در فدراسیون بین‌المللی املاک

افضلی ادامه داد: عضویت ایران در فدراسیون بین‌المللی املاک و مستقلات مزایای بسیاری دارد، که استفاده از تجربیات دیگر کشورها در حوزه توسعه بازار مسکن یکی از آثار مثبت آن است، یکی دیگر از فواید آن، ارائه آموزش‌های مشاوره‌ای برای مشاوران املاک است، زیرا باید میان دلالان و مشاوران حرفه‌ای تفاوت قائل شد.

فدراسیون بین‌المللی املاک و مستقلات مرجع اصلی در مدیریت املاک است

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: فدراسیون بین‌المللی املاک و مستقلات مرجع اصلی و قانونی در بحث مدیریت املاک است، که نوسازی ساختمان‌ها، خرید و فروش ملک و اجاره مجموعه‌های ساختمانی بخشی از آثار مثبت آن است.

جذب سرمایه‌های خارجی مهم ترین تأثیر عضویت ایران در فدراسیون بین‌المللی املاک

وی جذب سرمایه‌های خارجی در حوزه بازار املاک را مهم‌ترین تأثیر عضویت ایران در فدراسیون بین‌المللی املاک و مستقلات دانست و گفت: بازار مسکن برای توسعه و شکوفایی نیازمند سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی است، از این رو در گام نخست دولت باید نقدینگی جامعه را به سمت تولید مسکن سوق دهد و از طرفی با تعاملات بین‌المللی، مسیر را برای ورود سرمایه سرمایه‌گذاران خارجی فراهم کند.

عضو کمیسیون عمران مجلس تصریح کرد: پیوستن ایران در فدراسیون بین‌المللی املاک نقش موثری در کاهش دلال‌بازی و سوداگری‌های بازار مسکن خواهد داشت و این مسئله با توجه به آموزش‌های ارائه شده می‌تواند به ثبات بازار مسکن کمک شایانی کند.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
شاخص باردیگر میلیونر شد
شاخص کل بورس تهران مجددا" بعد از افت ۱۰ تا ۱۵ درصدی به ابرکانال یک میلیون واحدی بازگشت.