تعداد بازدید : ۶۵۴
کد خبر : ۱۸۳۰۵۵
زرآبادی:
۱۹ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۷
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: اخذ مالیات در کشورهای دیگر از طریق صندوق‌های فروشگاهی انجام می‌شود که به تازگی هم همین در اولویت قرار گرفتن صندوق‌های فروشگاهی در مجلس رای آورده و کار بررسی روی آن آغاز می‌شود.

به گزارش بورس‌نیوز، سیدحمیده زرآبادی با اشاره به اینکه از تولیدکننده نباید مالیات گرفته شود، تصریح کرد: روال بر این است که مالیات بر ارزش افزوده از مصرف‌کننده دریافت می‌شود و چون ما در کشور ساختار درستی در این زمینه نداشته ایم، تاکنون مالیات بر ارزش افزوده از واحدهای تولیدی اخذ می‌شده است.

اولویت دادن به صندوق‌های فروشگاهی

نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در خانه ملت افزود: اخذ مالیات در کشورهای دیگر از طریق صندوق‌های فروشگاهی انجام می‌شود که به تازگی هم همین در اولویت قرار گرفتن صندوق‌های فروشگاهی در مجلس رای آورده و کار بررسی روی آن آغاز می‌شود.

بازگشت مالیات به زنجیره تولید

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، اضافه کرد: این صندوق‌های فروشگاهی هستند که درصد مالیات را مشخص می‌کنند و هرگاه مصرف‌کننده مالیاتی برای کالایی پرداخت می‌کند، آن مالیات به صورت سلسله مراتبی به زنجیره تولید بازگردانده می‌شود.

ضرورت ساماندهی به موضوع مالیات

زرآبادی با تاکید بر اینکه حذف مالیات بر ارزش افزوده واحدهای تولیدی تاثیر مستقیم بر رونق تولید دارد، خاطرنشان کرد: در همه جای دنیا مالیات بر ارزش افزوده از طریق صندوق‌های فروشگاهی اخذ می‌شود و تولیدکننده مالیاتی پرداخت نمی‌کند و قدر مسلم این موضوع باید هرچه زودتر ساماندهی شود.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: