تعداد بازدید : ۶۷۷
کد خبر : ۱۸۳۰۶۹
حاجی پور:
۱۹ آبان ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۲
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی گفت: با راه‌اندازی واحدهای تولیدی برای 2307نفر شغل جدید ایجاد شده است.

به گزارش بورسنیوز، حاجی‌پور ضمن اعلام این خبر افزود: با راه‌اندازی این واحدهای تولیدی برای 2307نفر شغل جدید ایجاد شده است.

وی افزود: از سال گذشته تسریع در راه‌اندازی تمامی طرحهای صنعتی در حال اجراء به خصوص طرحهای بزرگ و بالای 60 درصد پیشرفت فیزیکی در دستور کار این سازمان قرار گرفت که همزمان با اجرای طرحهای اقتصاد مقاومتی وزارت صنعت، معدن و تجارت و همچنین حمایت مسئولین ارشد استان و بانکها در 7ماهه سال جاری شاهد پیشرفت 18 و 48 درصدی تعداد و میزان سرمایه‌گذاری پروانه‌های بهره‌برداری نسبت به مدت مشابه در سال 96 هستیم .

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی با اشاره به صدور 430 فقره جواز تاسیس از ابتدای سال 97 افزود : پیش بینی سرمایه‌گذاری این طرحها بالغ بر 35000 میلیارد ریال است که با بهره‌برداری از آنان زمینه اشتغال بیش از 11600 نفر فراهم خواهد شد .

حاجی‌پور اذعان کرد: در حال حاضر تعداد 413 فقره جواز تاسیس با پیشرفت بالای 70 درصد در استان وجود دارد که قطعا با راه‌اندازی این طرحها در سال جاری شاهد رشد و شکوفایی بیش از پیش حوزه تولید خواهیم بود .

بر اساس آخرین ارزیابی‌های انجام شده استان مرکزی رتبه 4 توسعه یافتگی صنعتی کشور را داراست. صنایع فلزی، کانی غیرفلزی، شیمیائی، غذایی، نساجی، سلولزی، برق و الکترونیک و بازیافت جزء صنعت قالب استان است و تولیدات شاخص استان مرکزی در زمینه محصولات پتروشیمی، ماشین‌آلات و تجهیزات کارخانه‌ای و نیروگاهی، ماشین‌آلات سنگین، انواع واگن و لوکوموتیو، شیشه، آلومنیویم و انواع عایق‌های رطوبتی است .

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: