تعداد بازدید : ۱۶۳۴
کد خبر : ۱۸۳۱۰۹
ساعت پنج و نیم/ 31
۱۹ آبان ۱۳۹۷ - ۱۷:۳۰
ساعت پنج‌و‌نیم عصر امروز نیم‌نگاهی دارد به سعادتمند شدن بانک‌ها در بورس و سوییفت تا بازدهی مناسب شرکت ملی صنایع مس ایران.
به گزارش بورس‌نیوز، بازار سرمایه در روزی که بار دیگر جامع قرمز برتن کرده بود درگیر شائبه‌ ادغام بانک سرمایه و بانک ملت قرار گرفت تا بانک ملت صف فروش شود بااین‌حال سریعاً این خبر از سوی مدیر امور سهام این بانک تکذیب شد.

فردا روز بانک‌های سوئیفت

با توجه به شرایطی که این روزها بانک‌ها در حال سپری کردن هستند و نرخ تسعیر ارز توانسته شاخص‌های برخی بانک‌ها را سبز کند اما در خبر دیگر می‌توان به این نکته اشاره داشت که فردا بانک‌هایی که امکان حضور در سوئیفت را دارند اعلام شده تا برای امور دارویی و غذایی به کار گرفته شوند البته برخی بانک‌هایی که عامل تسویه بانکی نیز نام گرفته بودند توانستند ضمن تسویه با برخی طلبکاران حدود 80درصد سپرده‌های مؤسسات غیرمجاز را در بانک تعیین‌شده نگاه‌دارند البته این بانک سودده از زیر تیغ ادغام با دیگر بانک‌های زیان‌ده دولتی نگذشته است.


نوبت به ریسک‌پذیران رسید

کلیت بازار در بازه زمانی یک‌ساله دارای ریسک کمتری بوده و ترس چندانی ندارد اما اغلب نوسان‌گیران که از بازارهای فرعی آمده‌ و ماندگاری چندانی در بورس ندارند چشم به سودگیری کوتاه مدت دارند، بااین‌حال، قیمت سهام‌های فعلی در سطح مناسبی بوده اما در کوتاه مدت، نیاز به اصلاح وجود دارد.

پیچ نفت به دستان خصوصی‌ها می‌رسد!


با ورود این محصول به بورس انرژی دیگر این سخت‌گیری‌ها اعمال نمی‌شود و افراد حقیقی و حقوقی که توانایی مالی برای خرید دارند می‌توانند از این طریق نفت را دریافت کنند.

شرکت‌هایی که به دلیل سخت‌گیری‌های وزارت نفت نمی‌توانستند نفت بخرند اکنون می‌توانند وارد میدان شوند بنابراین می‌توان گفت شرایط برای خریداران تسهیل شده است.

فلز سرخ، نمایان شد

سهم شرکت ملی صنایع مس ایران ازجمله سهم‌هایی است که امسال بازدهی مناسبی برای سهامداران خود به ارمغان آورد.

«فملی» که از ابتدای مردادماه تاکنون رشد قیمت تقریباً ۶۰ درصدی داشته، در دوره ۶ ماهه نخست امسال ۲۴۷۹۱ میلیارد ریال سود خالص محقق ساخته است.

بررسی گزارش‌های آمار تولید و فروش ماهانه شرکت نشان می‌دهد درآمد فروش این شرکت در ۷ ماهه گذشته نسبت به مدت مشابه سال قبل، رشد ۳۷ درصدی را به ثبت رسانده است.

بازگشت درآمدهای نفتی نباید گران تمام شود

یکی از شروطی که باید جنبه عملیاتی بگیرد، بازگشت پول حاصل از درآمدهای نفتی باشد تا بازگشت پول صرف سرمایه‌گذاری در داخل کشور شود نه اینکه درآمد نفتی ایران در دیگر کشورها سرمایه‌گذاری شود.

این امر موجب شد که دولت‌های غربی راهکارهای دور زدن تحریم‌ها را با دقت بیشتری بررسی کنند ؛ اگر فرد یا شرکتی به‌عنوان فروشنده در بازارهای جهانی نفت ایران را عرضه کند خارجی‌ها می‌دانند که این فرد نماینده دولت یا جز نهادهای دولتی محسوب می‌شود که اکثر این نهادها یا در لیست تحریم قرار دارند و یا با فروش اولین محموله در لیست سیاه قرار خواهند گرفت.

وقتی سرمایه، اسیر می‌شود!

سیاست‌های اشتباه در صنعت بانکداری کشور، ضربه‌های سنگینی بر پیکره اقتصاد است. سیستم بانکداری کشور در حال حاضر حال ناخوشی دارد و کم نیستند بانک‌هایی که زیان انبار می‌کنند. این در حالی است که بانک همواره به‌عنوان مأمنی امن برای سرمایه‌گذاری و سپرده‌گذاری معرفی‌شده است.

تا پایان شهریورماه سال جاری بیش از 14909 میلیارد تومان زیان انباشته در حساب‌های شرکت جا خوش کرده که حدود 37 برابر سرمایه کنونی بانک است. به‌عبارت‌دیگر، با سرعت بسیار بالایی از روی ورشکستگی رد شده و باید کلمه دیگری برای آن پیدا کرد.

نکته دیگر این است که فقط یک سرفصل از بخش بدهی‌ها به‌تنهایی با کل دارایی‌های بانک سرمایه برابری می‌کند. جمع کل دارایی‌های بانک سرمایه 17113 میلیارد تومان و سپرده‌های سرمایه‌گذاری مدت‌دار بیش از 17555 میلیارد تومان است.

تحلیل فاصله ساختار دارایی‌های «سرمایه» نسبت به میانگین 8 بانک دیگر حاکی از اختلاف فاحش نیست. در شرایطی که مطالبات از بانک مرکزی نزدیک به 14 درصد کل دارایی‌ها را تشکیل می‌دهد، این میزان در گروه 9 درصد است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: