تعداد بازدید : ۶۷۵
کد خبر : ۱۸۳۱۶۵
معاون مهندسی و توسعه پالایشگاه اصفهان:
۲۰ آبان ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۴
معاون مهندسی و توسعه پالایشگاه اصفهان با اشاره به تولید ۷۰ درصدی تجهیزات طرح بهینه‌سازی پالایشگاه در شرکت‌های داخلی گفت: با تلاش ۳۶ ماهه متخصصان ایرانی و صرف ۳۲ میلیون یورو اعتبار ارزی و ۳ هزار و ۱۲۰ میلیارد اعتبار ریالی، این طرح به صورت کاملا بومی طراحی و اجرا شده است.

به گزارش بورس‌نیوز، ناصر خیری با اشاره به تولید ۷۰ درصدی تجهیزات طرح بهینه‌سازی پالایشگاه در شرکت‌های داخلی گفت: با تلاش ۳۶ ماهه متخصصان ایرانی و صرف ۳۲ میلیون یورو اعتبار ارزی و ۳ هزار و ۱۲۰ میلیارد اعتبار ریالی، این طرح به صورت کاملا بومی طراحی و اجرا شده است.

وی افزود: واحد تقطیر و گاز مایع فاز سوم این طرح هم اکنون در مرحله پیش‌راه‌اندازی قرار دارد و طبق پیش‌بینی‌های انجام شده حداکثر تا سه ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

خیری تاکید کرد: با راه‌اندازی این واحد روزانه ۱۵ هزار لیتر فرآورده سبک به محصولات تولیدی پالایشگاه نفت اصفهان افزوده خواهد شد.

وی با اشاره به اثرات زیست‌محیطی تولید فرآورده‌های سبک پالایشگاه گفت: با راه‌اندازی این واحد میزان آلایندگی فرآورده‌های تولیدی پالایشگاه به میزان قابل توجهی کاهش می‌یابد و نفت کوره بیشتری در پالایشگاه تولید خواهد شد.

خیری تصریح کرد: پالایشگاه نفت اصفهان تاکنون با فعالیت ۲ واحد تقطیر ۱۴۵ هزار بشکه‌ای و تغییر مد فعالیت ۲ واحد گرانروی ۴۰ هزار بشکه‌ای، روزانه ۳۷۰ هزار بشکه نفت را پالایش می‌کرد.

وی با اشاره به ظرفیت اسمی ۲۴۰ هزار بشکه‌ای پالایشگاه گفت: با توجه به نیاز کشور تاکنون مجبور بودیم ۱۳۰ هزار بشکه بیشتر از ظرفیت اسمی پالایشگاه، محصولات نفتی تولید کنیم که این موضوع سوددهی پالایشگاه را بین ۱۰ تا۲۰ درصد کاهش داده و از طرف دیگر مشکل فنی ایجاد می‌کرد.

خیری با بیان این که با راه‌اندازی واحد تقطیر فاز ۳، پالایشگاه به صورت بهینه فعالیت خواهد کرد، افزود: از این به بعد واحدهای تقطیر یک و دو با کاهش ظرفیت، روزانه ۱۲۰هزار بشکه محصولات نفتی تولید می‌کنند و واحدهای گرانروی پالایشگاه اصفهان هم با خروج از چرخه شکست نفت‌خام، به مد فعالیت خود یعنی شکست نفت کوره باز خواهد گشت.

وی گفت: در حالی با راه‌اندازی واحد تقطیر فاز ۳، ۱۵ هزار بشکه از خوراک نفت خام این پالایشگاه کاسته می‌شود که ۳۶ هزار بشکه به محصولات سوخت سبک مثل بنزین، گازوییل و نفت سفید که ارزش افزوده بیشتری دارد، افزوده خواهد شد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
پرطرفدارترین عناوین
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: