تعداد بازدید : ۱۴۹۰
کد خبر : ۱۸۳۲۵۰
ساعت پنج و نیم/ 33
۲۱ آبان ۱۳۹۷ - ۱۷:۳۰
ساعت پنج‌و‌نیم عصر امروز نیم‌نگاهی دارد به تشدید تقاضاها در بازار سرمایه تا 28 محموله‌ای بورس انرژی.
به گزارش بورس نیوز، فردا روز صادراتی است از طرفی صادرکنندگان باید در انتظار ابلاغ اصلاحیه بخشنامه نقدی بازگشت ارز صادراتی باشند.

رییس کل بانک مرکزی به همراه سکان‌دار خیابان  سمیه در جلسه‌ای با شیوه بازگشت ارز حاصل از صادرات به چرخه اقتصادی کشور که در قالب بخشنامه بانک مرکزی ابلاغ شده است وعده دادند که دستورالعمل جدیدی با لحاظ کردن نظرات بخش خصوصی تا فردا ابلاغ شود.
 
تشدید تقاضاها در بازار سرمایه
 
بورس تهران امروز با تشدید تقاضا در بسیاری از گروه‌ها همراه بود به طوریکه توجه به نمادهای بانکی و خودرویی بیش‌ازپیش خودنمایی می‌کرد که این نظر سهامداران به خاطر داستان‌های سوییفت و افزایش قیمت خودروسازان بود.
 
بورس به سمت ناممکن‌ها با تابلوی می‌توانم
 
جذب نقدینگی که امروز به‌صورت افسارگسیخته در تمامی پستوهای اقتصادی سرک می‌کشد می‌تواند به سمت بورس هدایت شود.
 
عرضه نفت در بورس انرژی، بازار آتی سکه، معامله پذیر شدن سهام عدالت ازجمله ناممکن‌هایی بوده که بعضاً ممکن شده است البته حرف‌هایی که تحقق آن‌ها به اماواگرها گره خورده اما دست‌یافتنی است. بنابراین این ایده‌های رییس سازمان بورس از ملاصدرا به باب همایون رفت تا مشکل جذب نقدینگی با چنین نسخه‌ای التیام یابد
 
خلاصه بازار

بازار امروز با کاهش نرخ ارز در بازار غیررسمی و ورود دلار به کانال 13هزار تومان و کاهش نرخ سکه و طلا در بازار قرار داشت.

بسیاری از افراد البته این کاهش‌ها را مقطعی دانسته و دلیلی برای کاهش‌ها نمی ببیند و اذعان به فشرده شدن نرخ ارز و آزادسازی آن در آینده نزدیک دارند. درست یا غلط این کاهش نرخ ارز در بازار آن‌چنان تأثیرگذار نبود و انواع ورق سیاه، روغنی،گالوانیزه و رنگی بدون تغییر قیمت بعضاً باکمی تعدیل اعلام گردید
 
وقتی خودروساز آبی روی نارنجی را کم کرد
 
یکی از مدیران گروه خودروسازی ایران‌خودرو در اظهارنظری جالب یک سور به سایپا زد که در همین راستا ایشان در افاضاتی جدید فرمودند که افزایش قیمت خودروها از 60د درصد شروع می‌شود و سقف آن قابل اعلام عمومی نیست از همین‌جا باید دست این خودروساز متضرر را بالا برد چون از جیب مشتریان به جیب خود می‌ریزد و تنها مقداری ارزن نصیب بازار می‌کند
 
نمادهایی که بیشترین ورود پول حقیقی‌ها را داشتند
 

خساپا با 9 میلیارد تومان، های وب با 5 میلیارد تومان، وتجارت، سمگا، خبهمن، بتراس در حول و خوش محدوده 4 میلیارد تومان، خودرو، وبصادر، طلا، زاگرس، شبریز ، خکرمان، شخارک، در محدوده 2 میلیارد  تومان و اوان، ولساپا، پاسا، دزهراوی، شکربن و قجام نیز در محدوده یک میلیارد تومان به عنوان نمادهایی که امروز بیشترین میزان ورود پول حقیقی‌ها را داشتند شناخته شدند.
 
بورس انرژی 28 محموله‌ای شد
 

درحالیکه کماکان حاشیه‌های در بورس انرژی بر دیواره‌های این بازار یادگاری می نویسد اما تابحال در عرضه نخست 8 محموله 35 هزار بشکه‌ای و در عرضه دوم 20 محموله 35 هزار بشکه‌ای عرضه موفقی را در بورس انرژی به نام خود ثبت کرد.
 
معامله فلزات در تالار نقره‌ای

تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالای ایران امروز دوشنبه 21 آبان ماه میزبان دادوستد 345 تن مس مفتول، 60 تن مس کاتد دو، 500 تن بیلت آلومینیوم، یک هزار تن شمش هزار پوندی آلومینیوم و 400 تن ورق گرم بود.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: