کد خبر : ۱۸۳۲۹۲
نایب رییس کمیسیون انرژی مجلس:
۲۲ آبان ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۹
نایب رییس کمیسیون انرژی مجلس گفت: یکی از دلایلی که گفته می‌شود تحریم‌ها سبب پیشرفت می‌شود به این دلیل است که تجربه‌هایی همانند ورود بخش خصوصی به بورس برای خرید نفت ایجاد می‌شود.

به گزارش بورس‌نیوز، حسین امیری خامکانی با اشاره به دومین مرحله عرضه نفت در بورس، گفت: براساس قرارداد بورس قرار نیست که اسامی خریداران 700 هزار بشکه نفت در این بازار فاش شود، چراکه تجارت به گونه‌ای است که برای اینکه رقبا دست همدیگر را نخوانند ریز قراردادها تعیین نمی‌شود.

نایب رییس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه عرضه در بورس انرژی جواب داده و تجربه خوبی است، افزود: یکی از دلایلی که گفته می‌شود تحریم‌ها سبب پیشرفت می‌شود به این دلیل است که تجربه‌هایی همانند ورود بخش خصوصی به بورس برای خرید نفت ایجاد می‌شود.

فروش نفت در بورس در نشست شورای عالی اقتصادی قوای سه‌گانه تایید شد

وی با اشاره به اینکه در دوره گذشته تحریم‌ها افراد و شرکت‌هایی واسطه فروش نفت شدند که مشکلاتی برای آنها ایجاد شد، ادامه داد: ارائه نفت در بازار بورس باید در گذشته رخ می‌داد و بخش خصوصی به آن ورود می‌کرد و در شرایط کنونی حداقل برای شفاف‌سازی انرژی نفت و برق باید در بازار بورس ارائه شود.

نماینده مردم زرند و کوهبنان در خانه ملت اظهار کرد: فروش نفت در بورس در نشست شورای عالی هماهنگی قوای سه‌گانه بررسی و تایید و پس از آن نفت در بورس ارائه شد که فروش در دومین محموله بیشتر از اولین محموله بود.

فروش نفت در بورس شفاف است

وی با بیان اینکه فروش نفت در بورس شفاف است، افزود: اگر شرکت ملی نفت بخواهد مشوق‌هایی در فروش نفت ارائه دهد با فروش در بورس منجر به رانت نمی‌شود.

نایب رییس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه تمامی شرکت‌های داخلی و خارجی می‌توانند برای خرید نفت از بورس با یکدیگر رقابت کنند، تصریح کرد: استقبالی که از فروش نفت در بورس رخ داده نشان می‌دهد که بخش خصوصی بهتر از بخش دولتی می‌تواند بازاریابی کرده و پای خود را در بازارهای جهانی باز کند.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
در مجمع

در مجمع "غپینو" ۹۰ ریال سود تقسیم شد

مجمع عمومی شرکت صنعتی مینو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۰۴ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: