تعداد بازدید : ۱۴۵۹
کد خبر : ۱۸۳۳۳۲
ساعت پنج و نیم/ 34
۲۲ آبان ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۳
ساعت پنج‌و‌نیم عصر امروز نیم‌نگاهی دارد به شاخص کل بورس در جریان معاملات بورس تهران تا تراز ارزی و اثر تسعیر روی بیمه‌‎ای‌ها.
به گزارش بورس نیوز، امروز سه شنبه بازار کم آورد و در مقابل عرضه‌ها آتش‌بس را ترجیح داد تا به سمت تجدیدقوا حرکت کند.

البته بازار دستخوش یک نمایشگاه روحوضی نیز بود زمانی که خساپا و تجارت در بازار دست‌به‌دست می‌شد و سهامداران نیز شاد و خوشحال از این نمایش می‌خندیدند و در برخی از موارد ناراحت می‌شدند که این حاکی از آن بود که نبود ارکان‌های قوی موثر چنین دورانی را برای بازار سرمایه رقم می‌زد.

طبق تله‌پاتی که از میرداماد نشینان با مالکان خیابان سمیه داشتند قرار بود بخشنامه بانک مرکزی برای صادراتی‌ها ارائه شود اما تا به این لحظه چنین بخشنامه‌ای در ابر خیال و تصور باقی‌مانده و شاید این بخشنامه به‌عنوان یک آس برای روزهایی که بازار نیازمند شوک است بد نباشد

شاخص کل بورس در جریان معاملات بورس تهران

نماگرها در محدوده خوشبختی قرار داشت و البته رشد شاخص هم‌وزن به سبب اقبال نسبی به گروه‌های خودرویی، بانکی و قندی بیشتر از سایرین بود.

در این میان رقم حجم و ارزش معاملات خرد رشد چندانی نداشته و در محدوده 720 میلیارد تومان باقی‌مانده است.

امروز شاهد افزایش عرضه‌ها در لحظات پایانی بازار بودیم که به نظر می‌رسد سهامداران گام در تأمین نقدینگی برای تأمین خرید سهام عرضه اولیه کگهر دارند که در روز شنبه عرضه می‌شود

ارز پتروشیمی‌ها

از یکم فروردین‌ماه تا 15 آبان ماه درمجموع 4 میلیارد و 940 میلیون یورو ارز حاصل از صادرات محصولات پتروشیمی و پلیمری توسط شرکت‌های پتروشیمی روانه بازار داخلی شده اما در زمان تحریم‌ها باید اوورهال را جدی گرفت چراکه نباید چرخه روند پتروشیمی‌ها از کار بیافتد در همین راستا شرکت پتروشیمی پارس در نیمه نخست آبان ماه توانست با 110 درصد افزایش برنامه تولید را پوشش داده تا باتوجه به این ذخیره‌سازی اوورهال را در دستور کار قرار دهد.

تراز ارزی و اثر تسعیر روی بیمه‌ای‌ها

نماد آسیا با سود تسعیر با دلار 8 هزار تومان توانسته 231.8 میلیارد تومان و با 100 تومان اثر روی هر سهم در بهترین جای این جدول قرار گیرد. همچنین نماد البرز با تراز 37.7 میلیون دلار توانسته 143.3 میلیارد تومان سود تسعیر با این دلار را کسب کند که میزان اثرگذاری را روی هر سهم 35 تومان بوده ضمن آنکه نماد وپارس نیز با تراز 37.5 میلیارد تومان توانسته 142.5 میلیارد تومان سود تسعیر با دلار 8 هزار تومان را به دست آورد که 56 تومان بر روی هر سهم خود تاثیر گذاشته است اما نماد پارسیان با 137 تومان اثرگذاری در این گروه بهترین بوده است.

مشکل حمل‌ونقل نفت بخش خصوصی حل‌شدنی است

در راستای ایجاد مشکلات ترابری و ارسال نفت به کشورهای هدف توسط بخش خصوصی معضلات و شائبه‌های فراوانی وجود داشت که طبق شنیده‌ها مشکلات حمل‌ونقل برای بخش خصوصی برطرف شده و فعالان این حوزه می‌توانند نفتی را که در بورس انرژی با قیمت مناسب‌تری خریداری می‌کنند به مقاصد صادراتی خود ارسال کنند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: