تعداد بازدید : ۱۹۴۷
کد خبر : ۱۸۳۳۹۸
ساعت پنج و نیم/ 35
۲۳ آبان ۱۳۹۷ - ۱۷:۳۰
در پنج‌ونیم عصر امروز نگاهی می‌اندازیم به لانه عقاب‌ها و شکار رهگذران تا شاهکاری به نام معاون اول رئیس جمهور.
لانه عقاب‌ها در مرکز شهر/ بوسه شیوایی بر قیمت‌ها

به گزارش بورس‌نیوز، باب همایون گویا طی ریاست‌های پیشین لانه کلاغ‌ها بوده چراکه جدیدا مطرح شده که باید همانند عقاب‌های تیزبین بهترین انتخاب را برای سرمایه‌گذاری خارجی داشت اما این حرف دوست عزیزمان، ما را یاد آخرین قسمت مختارنامه نامه انداخت که ابومفلس گفت: فاتحه این سوار را بخوان!
آخر کسی نیست که بگوید کدام سرمایه‌گذار! مگر دولتی‌ها گذاشتند حتی ته‌دیگش به خصوصی‌ها برسد، دولتی‌هایی که حتی قرارداد نوشتن هم بلد نبودند که پژو و غیره به راحتی بای‌بای کنان دست مسئولین را در پوست گردو گذاشتند و رفتند.
چینی‌ها را هم که جلد ایران بودند را پراندیم و امروز در فضایی غبارآلود پوچ در انتظار رهگذری سرمایه‌دار نشسته‌ایم.

فتیله نفتی از سو افتاد!
حال روز اقتصاد شبیه فردی شده که کنار دریا، آفتابه بدست ایستاده و امروز بیش از 12 روز شده که نفت روند نزولی را طی کرده و حتی وقتی عربستان خواهان کاهش تولید شده ترامپ پشت‌دست خود را به معنای تودهنی به شیخ‌نشین متوهم نشان داد و مثل همیشه ترسوها را ترساند.
اما حال که بخش‌خصوصی وارد گود رقابت نفتی شده باید تیزی دندان خود در بازاریابی را به رخ دولتی‌ها کشد و سنگ‌اندازی‌ها را به گونه‌ای پاسخ دهد که انگشت که هیچ، منتقدان را ناک‌اوت کند.

شورای رقابت، چهارگوش زمین را ببوسد!
در اوضاعی که خودروسازان مردم را درو می‌کنند، گویا از هفته آینده افزایش نرخ رسمی آنها نیز اعلام می‌شود، اما همه می‌دانند که خودروساز یعنی شکست چراکه به عالم و آدم بدهکار بوده و اگر سطح قیمت‌ها حتی 50درصد افزایش پیدا کند، دیگر چه افرادی می‌توانند خودرو خرید کنند البته مردم می‌کنند اما شاید لیزینگ خودروسازان نسخه‌ای نانوشته‌ برای اوضاع این روزهای جاده مخصوصی‌هایی باشد که سود خود را در نردبان جیب مردم گذاشته‌اند نه بهره‌وری و رقابت، راستی آقای شیوا، سلام و درود به موبایل خود پاسخ دهید.

بهترین خبر هفته
ممنوعیت واردات محصولات پتروشیمی توسط معاون اول رئیس‌جمهور ما را باردیگر عاشق وی کرد، داشت کم‌کم یادمان می‌رفت که معاون اول رئیس‌جمهور اجازه تعویض رئیس‌دفتر خود را ندارد که گویا از این هفته جهانگیری عزیزمان سفر رفته و طرح‌های توسعه‌ای و تولیدی را اجرا و کلنگ زده است؛ این حرکت و ممنوعیت به نفع تولیدکنندگان مجاز تمام خواهد شد زیرا آنها فقط مواد اولیه را می‌توانند وارد و به واحدهای خود تزریق کنند که واقعا باید به این تصمیم احسنت گفت.


رد خبر لغو عرضه اولیه «کگهر»
بر اساس اعلام مدیران فرابورس، شرکت سنگ‌آهن گهر زمین در تلاش برای عملیاتی شدن عرضه اولیه سهام خود در روز شنبه ‏‏26 آبان ماه است و در صورت رفع موانع موجود این مهم در همان زمان مقرر انجام می‌شود.‏
از سوی دیگر منتشر نشدن صورت‌های مالی 9 ماهه در کدال این عرضه اولیه را با احتمال لغو روبه‌رو کرده است. به گفته صابر جعفروند آذر درصورتی‌که این صورت‌های مالی تا قبل از روز عرضه منتشر شود، عرضه اولیه کگهر مطابق بازمان بندی اعلام‌شده در روز شنبه 26 آبان اجرا می‌شود.

شاخص این هفته شاخص نشد!
شاخص کل با 1170واحد ریزش هفته را به پایان رساند، البته خودرویی‌ها و بانکی‌ها اوضاع بدی نداشتند و آب‌باریکه‌ای پتروشیمی‌ها داشتند اما امیدواریم که هفته آینده، اوضاع به کام شود.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: