تعداد بازدید : ۵۲۹
کد خبر : ۱۸۳۵۰۰
کارشناس ارشد پلیس فتا خبر داد:
۲۶ آبان ۱۳۹۷ - ۱۷:۳۹
کارشناس ارشد پلیس فتا گفت: بالغ بر ۷۰ درصد از پرونده‌های کلاهبرداری در حال رسیدگی توسط پلیس فتا را شکایات کلاهبرداری از طریق دستگاه خودپرداز به خود اختصاص داده است.
به گزارش بورس نیوز، سرهنگ حامد کارگر ، درباره میزان کلاهبرداری‌های سایبری گفت: عمده جرایم سایبری زمینه مالی سایبری دارد و همین مسئله باعث شده تا کلاهبرداران با روش‌های متعددی و از طریق آگاهی پایین برخی افراد به دنبال سوءاستفاده و کلاهبرداری باشند که نیاز است تا علاوه بر ایمن سازی زیرساخت‌هایی از جمله پرداخت نسبت به اطلاع رسانی روش‌های صحیح پرداخت و افزایش ظرفیت آگاهی مردم در این حوزه از سوی نهادهای حوزه پولی و بانکی کشور اقدام شود.

کارشناس ارشد پلیس فتا با بیان اینکه دستگاه‌های خودپرداز در صدر جرایم سایبری مالی قرار دارند، اظهار داشت: در حال حاضر، بالغ بر ۷۰ درصد از پرونده‌های کلاهبرداری در حال رسیدگی توسط پلیس فتای نیروی انتظامی را شکایات کلاهبرداری از طریق دستگاه خودپرداز به خود اختصاص داده و این نوع کلاهبرداری در یک سال اخیر به صورت چشمگیری افزایش داشته که نیاز است تا مردم بدانند برای هر نوع مسابقه پیامکی و تلفنی به هیچ وجه نیاز نیست به بهانه دریافت جایزه به دستگاه خودپرداز مراجع کنند و اطلاعات بانکی خود را به کلاهبرداران انتقال دهند.

وی ادامه داد: مسابقات تلفنی  از رایج ترین جرائم مالی در کشور به شمار می‌رود که از فرد درخواست می‌شود تا اطلاعات هویتی کارت بانکی خود از جمله شماره کارت، رمز دوم کارت، CCV۲ و تاریخ انتقضاء را اعلام کند یا در پشت دستگاه خودپرداز حضور پیدا کند و عملیات بانکی را انجام دهند که در نهایت باعث برداشت و تخلیه حساب کاربر می‌شود.

سرهنگ کارگر تاکید کرد: به صورت سالانه بالغ بر ۶۰ هزار شکایت در زمینه کلاهبرداری پیامکی به پلیس فتا ارجاع داده می‌شود که می‌توان با افزایش آگاهی مردم نسبت به کاهش ضریب این نوع از کلاهبرداری اقدام کرد؛ در عین حال یک سوم از جرایم مالی سایبری به فیشینگ اختصاص پیدا کرده که کلاهبرداران با ایجاد صفحات مشابه درگاه بانکی، اطلاعات کارت‌های بانکی مالباختگان را سرقت می‌کنند و پس از آن برداشت غیر مجاز انجام می‌دهند.

کارشناس ارشد پلیس فتا درباره استفاده از رمزهای یکبار مصرف خاطر نشان کرد: با استفاده از زیرساخت و عملکرد با امنیت بالای رمزهای یکبار مصرف می‌توان جرایم مالی سایبری را به صورت محسوس کاهش داد تا این دسته از جرایم به صورت بسیار محدود انجام شود و مشترکان بانکی بتوانند پرداخت‌های خود را در فضایی با امنیت بالاتر انجام دهند و در صورت کلاهبرداری شاهد تعدد و تکرار برداشت غیر مجاز نباشیم؛ این مسئله به صورت جدی از سوی بانک مرکزی و پلیس فتا پیگیری شده و بانک‌ها نیز در حال ایجاد زیرساخت‌های مناسب هستند تا رمز یکبار مصرف به عنوان لازمه پرداخت از ابتدای خرداد ماه سال ۱۳۹۸ در فاز عملیاتی قرار بگیرد و اجرایی شود.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: