تعداد بازدید : ۱۹۳۸
کد خبر : ۱۸۳۵۱۳
وزیر جهاد کشاورزی:
۲۶ آبان ۱۳۹۷ - ۱۷:۳۴
وزیر جهاد کشاورزی گفت: در سفر به استان‌های مختلف کشور متوجه شدم کشاورزانی که منتظر دریافت وام اشتغال روستایی هستند پشت درها مانده‌اند.
به گزارش بورس نیوز، محمود حجتی در مراسم امضای تفاهم نامه بین سازمان برنامه و بودجه کشور و وزارت جهاد کشاورزی برای اشتغال زایی در حوزه کشاورزی اظهار کرد: تا کنون 45 درصد از اعتباراتی که برای اشتغال زایی روستایی ابلاغ شده در سامانه کارا جذب شده است و ما منتظر ابلاغ مابقی اعتبارات هستیم.

وی ادامه داد: متاسفانه در سامانه کارا برای وام اشتغال روستایی با وحی منزل در مقررات و دستورالعمل‌ها روبرو هستیم و این امر کشاورزان را با مشکل رو به رو کرده است.

حجتی خواستار رسیدگی ویژه سازمان برنامه و بودجه کشور به این مشکلات شد.

وی در ادامه با اشاره به تفاهم نامه ای که امروز به امضا رسید، افزود: این تفاهم نامه اشتغال زایی در بخش‌های است که در ستاد اقتصاد مقاومتی مورد توجه قرار گرفته بود.

وزیر جهاد کشاورزی یادآوری شد: ۱۸ درصد اشتغال کشور مربوط به بخش کشاورزی است در حالی که سهم سرمایه گذاری در کشاورزی نسبت به اقتصاد کشور بسیار پایین است.

حجتی در پایان سخنان خود میزان اشتغال در هر هکتار کشت آبی را 1 نفر و در هر هکتار گلخانه را 10 نفر عنوان کرد و گفت: تعداد اشتغال زایی با ایجاد زنجیره تولید در بخش کشاورزی بسیار بیشتر می‌شود.

در ادامه مراسم مرتضی شهیدزاده، رئیس صندوق توسعه ملی کشور، با تاکید بر اینکه قبل از دولت یازدهم کشاورزان برای گرفتن یک تراکتور یقه وزیر را می‌گرفتند، اظهار کرد: اما اکنون به مرحله ای رسیده ایم که بحث توسعه مکانیزاسیون مطرح است.

وی ادامه داد: برنامه دولت این است که در سال ۹۷ با تلفیق منابع صندوق، منابع بانک‌ها و دولت برای پروژه‌های اقتصاد مقاومتی، با تکیه بر توان داخل، تامین اعتبار کند.

رئیس صندوق توسعه ملی کشور ادامه داد: صندوق توسعه ملی کشور تمام توان خود را بکار گرفته تا بتواند از گردنه‌های اقتصادی با موفقیت گذر کنیم.

شهیدزاده در پایان ابراز امیدواری کرد در دوران تحریم این صندوق در تامین رفاه مردم نقش خود را به خوبی ایفا کند.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: