تعداد بازدید : ۸۲۸
کد خبر : ۱۸۳۶۵۹
رئیس کمیسیون عمران مجلس:
۲۸ آبان ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۳
رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: قیمت مسکن تا چهار ماه آینده کاهش چشمگیری خواهد داشت.

به گزارش بورس‌نیوز، محمدرضا رضایی کوچی با اعلام اینکه قیمت مسکن تا چهار ماه آینده کاهش چشمگیری خواهد داشت، گفت: کاهش قیمت مسکن تحت تأثیر مولفه‌های مختلف اقتصادی است، اما مهم ترین عامل کاهش قیمت مسکن در ماه‌های آینده، ثبات اقتصادی خواهد بود.

تأثیر سیر نزولی قیمت ارز در کاهش قیمت بازار مسکن

نماینده مردم جهرم در خانه ملت ادامه داد: یکی از بخش‌های تأثیرگذار در ثبات اقتصادی، ثبات بازار ارز است، در شرایط کنونی شاهد روند کاهشی ارز هستیم و این مسئله می‌تواند در ماه‌های آینده در قیمت مسکن نیز موثر باشد.

رضایی کوچی تصریح کرد: البته بازار مسکن یکی از بخش‌هایی است که در برابر تلاطمات اقتصادی مقاومت می‌کند، اما کاهش نرخ ارز تأثیر مستقیمی در کاهش قیمت مصالح ساختمانی به ویژه محصولات وارداتی خواهد داشت و این مسئله در نهایت، کاهش قیمت مسکن را به دنبال خواهد داشت.

وی افزود: یکی دیگر از عوامل مهم در ایجاد روند نزولی قیمت مسکن، کاهش سوداگری و دلال‌بازی در این عرصه خواهد بود، بر اساس آمارها حدود 70 درصد معاملات بازار مسکن در قالب سوداگری و دلال‌بازی صورت می‌گیرد، که این مسئله موجب بروز تلاطم در تقاضا مسکن می‌شود.

وی ادامه داد: زمانی که تقاضا برای خرید مسکن بالا می‌رود، این مسئله بر افزایش چشمگیر قیمت‌ها تأثیر می‌گذارد، از این رو کاهش سوداگری منجر به کاهش قیمت مسکن در درازمدت خواهد شد.

رضایی کوچی ادامه داد: از دیگر عوامل تأثیرگذار در کاهش قیمت مسکن می‌توان به سیاست‌گذاری دولت برای تولید مسکن اشاره کرد، در شرایط کنونی کشور به حدود 4 میلیون مسکن جدید نیاز دارد، بنابراین دولت باید با سیاست‌گذاری قابل قبول، نسبت به سرمایه‌گذاری و همچنین انتقال نقدینگی و هدایت سرمایه به سمت تولید مسکن اقدام کند.

رئیس کمیسیون عمران مجلس از برگزاری نشست مشترک با وزیر راه و شهرسازی خبر داد و گفت: این نشست هفته آینده با هدف بررسی مشکلات بازار مسکن و مسکن مهر برگزار می‌شود.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: