کد خبر : ۱۸۳۷۵۸
فرماندار تربت حیدریه:
۳۰ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۵
فرماندار تربت حیدریه گفت: با توجه به اینکه کشاورزان می‌توانند زعفران خود را به کمک قراردادهای آتی بورس کالا، قبل از برداشت، پیش فروش کنند دیگر نیازی نیست محصول خود را در قبال چک یا دریافت سفته به قیمت ارزان به واسطه‌ها بفروشند.

به گزارش بورس‌نیوز، علی رستمی اظهار کرد: با توجه به اینکه کشاورزان می‌توانند زعفران خود را به کمک قراردادهای آتی بورس کالا، قبل از برداشت، پیش فروش کنند دیگر نیازی نیست محصول خود را در قبال چک یا دریافت سفته به قیمت ارزان به واسطه‌ها بفروشند.

وی اظهار کرد: با اجرای طرح خرید توافقی زعفران به کمک بورس کالای ایران طی سال گذشته تجربه خوبی به دست آمد و با حمایتی که صورت گرفت، در مسیر واقعی شدن قیمت زعفران قدم برداشته شد.

وی گفت: این تجربه باعث شد صادرکنندگان و تولیدکنندگان وارد بورس شده و حتی برای فروش محصول خود قبل از زمان برداشت، در معاملات زعفران در بورس نیز فعال شوند.

فرماندار تربت حیدریه افزود: شفافیت معاملات، استاندارد و کیفیت مطلوب محصول، قیمت واقعی و بستر امن برای مبادله از جمله مزایای بورس کالا است که این موارد از خواسته‌های قدیمی فعالان بازار زعفران به شمار می‌رود.

وی اظهار داشت: در اولین سال تجربه عرضه زعفران در بورس کالا، این بازار به شفافیت در عملکرد مورد انتظار خریداران و کیفیت محصول بسیار کمک کرد.

وی گفت: ورود زعفران به بورس موجب شد امسال زعفران با قیمت بیشتری نسبت به سال گذشته فروخته شود.

رستمی افزود: امیدواریم با فرهنگسازی و آموزش مکانیسم‌های معاملاتی بورس و برگزاری همایش‌های حوزه زعفران برای کشاورزان، بهره‌برداران و عمده مالکان حوزه زعفران، به تدریج فعالان بازار زعفران برای خریدوفروش وارد بورس شده و به صورت مستقیم به معامله در این بازار شفاف بپردازند.

وی با بیان اینکه به کمک بورس شرایط بازار و قیمت‌ها به ثبات لازم رسیده و معاملات گواهی سپرده کالایی و قراردادهای آتی در بورس در جریان است، اظهار کرد: خرید توافقی دولت و نهادهای وابسته متناسب با شرایط بازار و به کمک بورس قابل اجراست.

سطح زیر کشت زعفران در خراسان رضوی ۸۶ هزار هکتار است که پیش‌بینی می‌شود امسال حدود ۳۰۰ تن محصول از این سطح برداشت شود.

فعالیت در حوزه تولید زعفران برای ۱۳۱ هزار نفر در خراسان رضوی به صورت مستقیم اشتغال ایجاد کرده است.

بیش از ۹۰ درصد زعفران تولیدی ایران محصول مزارع استانهای خراسان رضوی و خراسان جنوبی است.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
پرداخت سود

پرداخت سود "غسالم" از آخر پاییز آغاز می شود

شرکت سالمین از زمان پرداخت سود به سهامداران خبر داد.

"تجلی" در بیست و یکمین روز خردادماه

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت تجلی توسعه معادن و فلزات در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار می‌شود.

"شغدیر" به زودی به مجمع می رود

مجمع عمومی شرکت پتروشیمی غدیر در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۱۸برگزار می‌شود.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "غشوکو" به صدا درآمد

مجمع عمومی فوق العاده شرکت شوکوپارس در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۵ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: