تعداد بازدید : ۸۰۰
کد خبر : ۱۸۳۷۹۲
معاون وزیر صنعت خبر داد:
۰۱ آذر ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۲
معاون وزیر صنعت گفت: در وزارت صنایع معرفی توانمندی‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری یک اولویت است و برپایی نمایشگاه پاسخی برای افرادی است که صحبت از ضعف توانمندی صنعتی می‌کنند.

به گزارش بورس‌نیوز، فرشاد مقیمی در آیین اختتامیه نخستین نمایشگاه توانمندی‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری زرندیه، افزود: بزرگ‌ترین نمایشگاه توانمندی‌های اقتصادی کشور در مردادماه سال‌جاری در تهران برگزار شد و قرار بر این شد چنین نمایشگاه‌هایی در وسعت کمتر در شهرستان‌ها برگزار شود.

وی گفت: در وزارت صنایع معرفی توانمندی‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری یک اولویت است و برپایی نمایشگاه پاسخی برای افرادی است که صحبت از ضعف توانمندی صنعتی می‌کنند.

مقیمی با بیان اینکه با فعالیت و اقدامات موثر در حوزه اقتصادی می‌توان پاسخی محکم به تحریم‌های ظالمانه داده و مقابله هوشمندانه در برابر تحریم‌ها انجام داد.

وی افزود: ساوه ‌و زرندیه با استقرار بیش از ۷۰۰ واحد صنعتی از ظرفیت بالا و جغرافیای مناسبی برای توسعه صنعتی و اقتصادی برخوردار است.

مقیمی به وظایف دولت در حمایت از صنعت پرداخت و گفت: مردم انتظار دارند دولت اقدام عملی در این راستا انجام دهد. در این راستا وزارت صنعت به دنبال ارائه بسته حمایتی از صنایع و صنعتگران است و به زودی در مجلس توسط وزیر ارائه خواهد شد.

وی با بیان اینکه تسهیلات با نرخ پایین، افزایش سقف تسهیلات با توجه به شرایط لازم، تسهیل سازوکار بیمه و مالیات، از جمله این بسته‌هاست، درخواست ما ارائه پیشنهاد و نقطه‌نظرات از سوی نخبگان و صاحبان صنایع برای جذب نقطه‌نظرات است.

مقیمی اظهار کرد: درست است که تحریم ممکن است فرصت‌هایی را از ما بگیرد اما فرصت‌های جدیدی را ایجاد خواهد کرد. ممنوعیت واردات ۱۳۳۹ ردیف کالایی به کشور ۴.۶ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری ایجاد خواهد.

وی با بیان اینکه بسیاری از واحدهای راکد با این شرایط قابلیت فعال شدن دارند، افزود: امسال ۱۰۵۷ واحد صنعتی غیرفعال در کشور به چرخه صنعتی و تولیدی برگشتند که یکی از عوامل این بازگشت، ممنوعیت‌های وارداتی اعلام شده بوده است.

مقیمی ایجاد اتاق فکر توسط بخش غیردولتی را از دیگر رویکردها برای رفع موانع تولید در سراسر کشور عنوان کرد و افزود: مجلس برای ارتقای ستادهای تسهیل و رفع موانع نیز مصوباتی داشته است و آیین‌نامه‌های مربوطه از طریق وزیر صنایع اعلام خواهد شد.

وی با بیان اینکه درخصوص فعالیت‌های اجرایی نیز موضوع اصلی تامین مواد اولیه است که از وظایف اصلی معاونت امور صنایع وزارت صنعت است، افزود: به همین منظور سه شیفته کردن وضعیت نظارت و رصد تولید در سراسر کشور و بررسی موانع برای انجام اقدامات پیشگیرانه جهت جلوگیری از توقف واحدهای تولیدی و تامین مواد اولیه دنبال می‌شود.

وی درخصوص نوسازی ناوگان نیز اظهار کرد: با مصوبه رییس‌جمهور موضوع نوسازی ناوگان حمل‌ونقل بار نهایی شده و ارز مورد نیاز معادل ۳.۳ میلیارد ریال تامین شده است تا محقق شود.

مقیمی با بیان اینکه انتظار می‌رود فعالان صنعتی ضمن حضور در چنین نمایشگاه‌هایی در نمایشگاه‌های خارجی نیز حاضر شوند، افزود: به دنبال این هستیم که تور صنعتی بین استان‌ها ایجاد شود و وزارت صنعت از این کار حمایت می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: امسال ۲۲۲۳ واحد صنعتی در نمایشگاه‌های داخلی و ۴۳۲ واحد در نمایشگاه‌های خارج حضور پیدا کردند و توانستند با تعامل لازم زمینه سرمایه‌گذاری را فراهم کنند.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: